EVIASPORTS Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Πανηλιακός-ΑΕΚ Νέου Πύργου 0-1

Η ΑΕΚ Νέου Πύργου κέρδισε 1-0 τον Πανηλιακό, για τη 10η αγωνιστική της Γ’ Τοπικής του βορρά.

Ιδιαίτερα αμφίρροπο το ματς, που φαινόταν να οδεύει σε ‘λευκή’ ισοπαλία, με τον πολύπειρο Χρήστο Μακαντάση να χαρίζει τελικά τη νίκη στους φιλοξενούμενους, με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, το οποίο σημείωσε με φοβερό μακρινό σουτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργαράς/Δανιηλίδης-Παυλάτος.

ΓΚΟΛ: 90’+3′ Χ. Μακαντάσης.

ΠΑΝΗΛΙΑΚΟΣ (Σταμούλος Κούκουρας): Καραγκούνης, Ν. Δημητράνας, Δ. Δημητράνας, Βαλμάς, Καπλάνης, Ματζώρος, Αλεξίου, Τριανταφύλλου, Κ. Αγγελόπουλος, Σταμούλος, Α. Αγγελόπουλος.

ΑΕΚ ΝΕΟΥ ΠΥΡΓΟΥ (Χρήστος Μακαντάσης): Φενερλής, Τζιντοντάι (64′ Σγούρας), Σ. Μακαντάσης, Βαλμας, Χ. Μακαντάσης, Μουρίδης (74′ Ζερζελίδης), Νταής, Κομποθανάσης, Σταμούλος (74′ Μπλέτσας), Μαρνέζος (90’+5′ Κουλουριώτης), Καλαϊτζίδης.

Φ. Σάντος: ‘Η λύση περνάει από τον καθένα μας, όλα θα τελειώσουν καλά’

Α’ ΕΠΣΕ: Αστέρας Βατώντα-Ταμυναϊκός 0-2 (video)

ΕΠΟ: Συνάντηση Ζαγοράκη – κυβέρνησης για αθλητικό νόμο & ολιστική μελέτη