EVIASPORTS ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (12/2/2020): Προποντίδα/ΠΑΟ Κανήθου-Ολυμπιακός Χαλκίδας/Νεάπολη 2-1 (photos)

Η ομάδα Προποντίδα/ΠΑΟ Κανήθου κέρδισε την ομάδα Ολυμπιακός Χαλκίδας/Νεάπολη με 2-1, για την 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος νέων ‘Αναστασίου Φώτης’ της ΕΠΣΕ.

Οι ‘ερυθρόλευκοι’ άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τέρμα του Τζίδρα, με την ‘Μπάρτσα’ να αντιδρά στην επανάληψη και να φτάνει στην ανατροπή του σκορ και στην κατάκτηση του ‘τρίποντου’. Αρχικά στο 58′ Χ. Πάλλης ισοφάρισε σε 1-1 και έξι λεπτά μετά ο Σουρτζής διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Καραδήμος-Φωκάς.

ΓΚΟΛ: 58′ Χ. Πάλλης, 64′ Σουρτζής-24′ Τζίδρας.

Προποντίδα/ΠΑΟ Κανήθου (Παναγιώτης Σκόνδρας-Σπύρος Γεραντώνης): Γιαννακός, Βελούσης (52′ Σουρτζής), Καλντάνι (48′ Τσιαμπαλής), Γάτος, Θ. Πάλλης, Χ. Πάλλης, Μπαμπίν, Σούλκα, Νικολάου (79′ Μαστραντωνάς), Φατούσης, Ραγιάς (77′ Σπύρου).

Ολυμπιακός Χαλκίδας/Νεάπολη (Γιάννης Οικονόμου): Ρώσσης, Τζαχόλλι, Τσάλας (44′ Σίδερης), Πατατούκος, Δέδες (54′ Μπεληγιάννης), Παυλής, Αθανασίου, Σόλα, Πέτσας, Τσέτα, Τζίδρας (70′ Τσουκαλάς).

Δείτε τις φωτογραφίες του Μιχάλη Πράσινου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Απόλλων Ερέτριας: Αλλαγή ημερομηνίας στην εκλογοαπολογιστική ΓΣ

Α’ ΕΠΣΕ: Όλυμπος Γυμνού-Αμαρυνθιακός 1-3

ΟΠΕ Χαλκίδας: Ήττα για άντρες από Κερατέα