EVIASPORTS ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ

ΝΟ Χαλκίδας (κανόε-καγιάκ): Στους καλύτερους αθλητές για το 2021 ο Κ. Μεταξάς!

Μια ιδιαίτερα σημαντική διάκριση-αναγνώριση για τον αθλητή κανόε-καγιάκ Κώστα Μεταξά του ΝΟ Χαλκίδας, που ψηφίστηκε στα βραβεία του ΠΣΑΤ για τους κορυφαίους του ελληνικού αθλητισμού για το 2021.

Αναλυτικά το σχετικό δελτίο τύπου του ΠΣΑΤ:

‘Με μεγάλη συμμετοχή των Αθλητικών Συντακτών, μελών του ΠΣΑΤ, ολοκληρώθηκε σήμερα Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου, η ψηφοφορία για την ανάδειξη των Κορυφαίων του Ελληνικού Αθλητισμού το 2021. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο  Μέγαρο Μουσικής Αθηνών (Αίθουσα «Banquet»), την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου και ώρα 17:30.  

Παραθέτουμε αναλυτικά τις ψήφους που πήραν σε όλες τις κατηγορίες , πέραν της πρώτης τριάδας. Η αναφορά για την πρώτη τριάδα όλων των κατηγοριών γίνεται αλφαβητικά, δεδομένου ότι οι νικητές θα αποκαλυφθούν την ώρα της εκδήλωσης, όταν θα ανοίξουν οι σφραγισμένοι φάκελοι.

Κορυφαίος Αθλητής 2021: ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ Γιάννης (μπάσκετ), ΝΤΟΥΣΚΟΣ Στέφανος (κωπηλασία), ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ Μίλτος  (στίβος).

4. ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ Λευτέρης, ενόργανη γυμναστική: 70, 5. ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Στέφανος, τένις: 50, 6. ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ Κωνταντίνος, στίβος: 31, 7. ΤΣΙΜΙΚΑΣ Κώστας, ποδόσφαιρο: 26, 8. ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ Θανάσης, μπάσκετ: 21, 9. ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ Θοδωρής, άρση βαρών: 21, 10. ΚΑΡΑΛΗΣ Εμμανουήλ, στίβος: 18, 11. ΒΑΖΑΙΟΣ Ανδρέας, κολύμβηση: 16, 12. ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ Γιώργος, ποδόσφαιρο: 16, 13. ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ Κρίστιαν, κολύμβηση: 14, 14. ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ Τάσος, ποδόσφαιρο: 10, 15. ΠΙΛΙΔΗΣ Γιώργος, πάλη: 6, 16. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Άγγελος, beach wrestling: 4, 17. ΔΡΑΖΙΝΟΣ Δημήτρης, triathle: 3, 18. ΚΡΜΕΝΤΣΙΚ Μίκαελ, ποδόσφαιρο: 3, 19. ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗΣ Παναγιώτης, στίβος: 3, 20. ΜΕΤΑΞΑΣ Κωνσταντίνος, κανόε καγιάκ σπριντ: 2, 21. ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ Τάσος, τεχνική κολύμβηση: 2, 22. ΝΤΟΥΡΑΧΑΝΗΣ Σπύρος, στίβος: 2, 23. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Αντώνης, κωπηλασία: 2, 24. ΣΓΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Γιάννης, πιγκ πογκ: 2, 25. ΧΡΗΣΤΟΥ Απόστολος, κολύμβηση: 2, 26. ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ Βύρωνας, ιστιοπλοϊα: 1, 27. ΚΥΝΗΓΑΚΗΣ Αθανάσιος Χαράλαμπος, κολύμβηση: 1, 28. ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ Ορέστης, στίβος: 1, 29. ΞΕΝΟΣ Διονύσης, καράτε: 1, 30. ΡΕΤΣΗΣ Γιάννης, πυγμαχία: 1, 31. ΣΤΙΒΑΧΤΗΣ Κώστας, βόλεϊ: 1, 32. ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ Κωνσταντίνος, ταεκβοντο: 1.

Κορυφαία Αθλήτρια 2021: ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ Άννα (κολύμβηση), ΣΑΚΚΑΡΗ Μαρία (τένις), ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ Κατερίνα (στίβος).

4. ΚΟΡΑΚΑΚΗ Άννα, σκοποβολή: 87, 5. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Νικόλ, στίβος: 55, 6. ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗ Μαρία, πάλη: 41, 7. ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ Ευαγγελία, καλ.κολύμβηση: 38, 8. ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ Αντιγόνη, στίβος: 36, 9. ΤΖΕΝΓΚΟ Ελίνα, στίβος: 33, 10. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ Δέσποινα Μεταξία, ξιφασκία: 30, 11. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Αντωνία, πυγμαχία: 27, 12. ΨΑΡΡΑ Ευαγγελία, τοξοβολία: 24, 13. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Κλεοπάτρα, ιστιοπλοϊα: 22, 14. ΓΚΟΥΝΤΟΥΡΑ Θεοδώρα, ξιφασκία: 20, 15. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ Βασιλεία, ιστιοπλοϊα: 13, 16. ΞΕΝΟΥ Λυδία Λαμπρινή, καράτε: 13, 17. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ Βαλεντίνη, τένις: 11, 18. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ Ευαγγελία, κωπηλασία: 10, 19. ΤΖΕΛΗ Φανή, ταεκβοντό: 10, 20. ΣΚΟΥΛΟΥΡΑΚΗ Ιωάννα, τεχνική κολύμβηση: 9, 21. ΚΑΡΥΔΗ Σπυριδούλα, στίβος: 7, 22. ΚΟΥΣΑΘΑΝΑ Σταματίνα, θαλάσιο σκι: 5, 23. ΚΥΡΙΔΟΥ Αννέτα, κωπηλασία: 5, 24. ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΥ Ιόλη, ιππασία: 4, 25. ΚΑΡΛΑΦΤΗ Ρένια, μπάσκετ: 3, 26. ΜΑΝΙΑΤΗ Κατερίνα, τεχνική κολύμβηση: 3, 27. ΝΙΚΑ Πηνελόπη, biathle: 3, 28. ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ Σταυρούλα, σκάκι: 3, 29. ΒΡΑΔΗ Ηρώ, στίβος: 2, 30. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ Έλλη Ευτυχία, στίβος: 2, 31. ΛΕΒΕΝΤΕΛΛΗ Ελένη Μαρίνα, κωπηλασία: 2, 32. ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ Βασιλική, πυγμαχία: 2, 33. ΤΕΛΤΣΙΔΟΥ Ελισάβετ, τζούντο: 2, 34. ΤΣΑΟΥΤΟΥ Παναγιώτα, stand up paddling: 2, 35. ΓΚΟΥΝΤΖΟΥΚΗ Κατερίνα Αργυρώ, σκάκι: 1, 36. ΕΥΦΡΑΙΜΟΓΛΟΥ Αλεξάνδρα, τραμπολίνο: 1, 37. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Αγόρω, beach wrestling: 1, 38. ΦΙΤΣΙΟΥ Ζωή, beach sprint rowing: 1, 39. ΦΡΑΓΚΟΥ Ευαγγελία, κωπηλασία: 1.

Κορυφαία Ομάδα 2021: ΑΕΚ Χάντμπολ Ανδρών, Εθνική Ομάδα Υδατοσφαίρισης Ανδρών, Ολυμπιακός Υδατοσφαίριση Γυναικών.

4. Ολυμπιακός Ποδόσφαιρο Ανδρών: 72, 5. Δίκωπος Άνευ Πηδαλιούχου Κωπηλασία Γυναικών: 63, 6. Tornado Ιστιοπλοϊα Αδρών: 48, 7. Διπλό Σκιφ Κωπηλασία Ανδρών: 36, 8. Παναθηναϊκός Μπάσκετ Γυναικών: 33, 9. Εθνική Υδατοσφαίρισης Εφήβων: 31, 10. Εθνική Κόμπο Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Γυναικών: 27, 11. Παναθηναϊκός Μπάσκετ Ανδρών: 25, 12. ΠΑΟΚ Ποδόσφαιρο Ανδρών: 24, 13. Εθνική Υδατοσφαίρισης Νεανίδων: 22, 14. Διπλό Σκιφ Κωπηλασία Νέων Γυναικών: 22, 15. Εθνική Υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών: 19, 16. Φοίνικα Σύρου Βόλεϊ Ανδρών: 18, 17. ΠΑΟΚ Χάντμπολ Γυναικών: 16, 18. Ολυμπιακός Υδατοσφαίριση Ανδρών: 12, 19. Εθνική 4Χ100μ. επιφάνεια Τεχνική Κολύμβηση: 6, 20. Εθνική Νεανίδων Highlight Καλλιτεχνική Κολύμβηση: 6, 21. Ολυμπιακός Βόλεϊ Ανδρών: 6, 22. Διπλό Σκιφ Κωπηλασία Νεανίδων: 5, 23. 470 Mixed Ιστιοπλοϊα: 4, 24. Ομαδικό Σκάκι: 4, 25. ΑΕ Λευκίμμης Ποδόσφαιρο: 3, 26. Αστέρας Πετρίτη Κέρκυρας: 2, 27. Ομαδικό Long Lasting Distance Junior Γυναικών Stand up Paddling: 2,28. Εθνική Υδατοσφαίρισης Παίδων: 1, 29. Θιναλιακός Αχαράβης Κέρκυρας Ποδόσφαιρο: 1, 30. Μεικτό Σκητ Σκοποβολή: 1

Κορυφαίος προπονητής 2021: ΒΛΑΧΟΣ Θεόδωρος (υδατοσφαίριση), ΠΑΥΛΙΔΗΣ Χάρης (υδατοσφαίριση),  ΠΟΜΑΣΚΙ Γιώργος (στίβος).

4. ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ Δημήτρης, χάντμπολ: 88, 5. ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Απόστολος, τένις: 69, 6. ΠΟΣΤΙΛΙΟΝΕ Τζιοβάνι, κωπηλασία: 62, 7. ΚΑΜΜΕΝΟΥ Αλεξία, υδατοσφαίριση: 47, 8. ΧΙΛ Τομ, τένις: 39, 9. ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ Νίκος, ιστοπλοϊα: 32, 10. ΡΑΦΤΗΣ Δημήτρης, ενόργανη γυμναστική: 31, 11. ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ Παναγιώτης, στίβος: 25, 12.ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ Τάσος, κολύμβηση: 23, 13. ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ Ορέστης, στίβος: 14, 14. ΜΑΧΑΙΡΑΣ Ηλίας, υδατοσφαίριση: 13, 15. ΑΣΚΟΞΥΛΑΚΗ Ελεάνα, καλλιτεχνική κολύμβηση: 10, 16. ΒΑΤΣΑΚΛΗΣ Κώστας, επιτραπέζια αντισφαίριση: 9, 17. ΛΕΜΠΕΣΗ Φώντας, υδατοσφαίριση: 8, 18. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Άκης, κολύμβηση: 8, 19. ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ Πάνος, κολύμβηση: 6, 20. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Αλέξανδρος, κολύμβηση: 6, 21. ΖΑΡΑΒΙΝΑΣ Γιώργος, χάντμπολ: 5, 22. ΤΣΕΡΝΕΣΚΑ Ναταλία, καλλιτεχνική κολύμβηση: 5, 23. ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗ Ελένη, μπάσκετ: 4, 24. ΓΙΑΝΝΙΚΗΣ Αργύρης, ποδόσφαιρο: 3, 25. ΓΚΑΡΣΙΑ Πάμπλο, ποδόσφαιρο: 3, 26. ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ Παύλος, στίβος: 3, 27. ΤΟΡΕΖ Άννα, καλλιτεχνική κολύμβηση: 2, 28. ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Δημήτρης, ποδόσφαιρο: 2, 29. ΑΓΑΘΟΣ Κωνσταντίνος, καράτε: 1,30. ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γιώργος, στίβος: 1.

Κορυφαίος Αθλητής με Αναπηρία: ΓΚΑΒΕΛΑΣ Νάσος με guide τον Σωτήρη Γκαραγκάνη (στίβος), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Θανάσης (στίβος), ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ Γρηγόρης (μπότσια).

4. ΔΗΜΟΥ Κώστας, άρση βαρών σε πάγκο: 92, 5. ΜΙΧΑΛΕΝΤΖΑΚΗΣ Δημοσθένης, κολύμβηση: 79, 6. ΤΣΑΠΑΤΑΚΗΣ Αντώνης, κολύμβηση: 78, 7. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ Θανάσης, στίβος: 68, 8. ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ Μανώλης, στίβος: 60, 9. ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ Μανώλης, στίβος: 39, 10. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Πάνος, ξιφασκία με αμαξίδιο: 38, 11. ΤΑΪΓΑΝΙΔΗΣ Χαράλαμπος, κολύμβηση: 36, 12. ΜΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Στέλιος, στίβος: 32, 13. ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ Δημήτρης, άρση βαρών σε πάγκο: 27, 14. ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ Δημήτρης, κολύμβηση: 24, 15. ΤΖΟΥΝΗΣ Κωνσταντίνος, στίβος: 23, 16. ΚΩΣΤΑΚΗΣ Γιάννης, κολύμβηση: 22, 17. ΜΑΚΡΟΔΗΜΗΤΡΗΣ Αριστείδης, κολύμβηση: 20, 18. ΝΤΟΥΝΗΣ Βασίλης, ξιφασκία με αμαξίδιο: 19, 19. ΣΕΒΔΙΚΑΛΗΣ Γιάννης, στίβος: 15, 20. ΚΩΣΤΑΚΗΣ Γιώργος, στίβος: 14, 21. ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ Αχιλλέας, στίβος: 12, 22. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΗΣ Νικόλαος, στίβος: 12, 23. ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΟΥ Αθανάσιος, γκολμπολ: 11, 24. ΓΑΛΟΓΑΥΡΟΣ Σωτήρης, σκοποβολή: 9, 25. ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ Νίκος, ποδηλασία: 9, 26. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Στράτος, στίβος: 7, 27. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Αναστάσης, στίβος: 5, 28. ΦΕΡΝΑΝΤΕΣ Σεζον, στίβος: 5, 29. ΣΕΪΤΗΣ Μιχάλης, στίβος: 4, 30. ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ Παναγιώτης, κολύμβηση: 4, 31. ΚΑΜΑΡΑΣ Κωνσταντίνος, στίβος: 2, 32. ΚΟΥΛΟΥΜΟΓΛΟΥ Πασχάλης, άρση βαρών σε πάγκο: 1, 33. ΜΩΫΣΙΑΔΗΣ Γκρέμισλαβ, άρση βαρών σε πάγκο: 1, 34. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Λεόντιος, στίβος: 1.

Κορυφαία Αθλήτρια με Αναπηρία: ΠΟΙΜΕΝΙΔΟΥ Δωροθέα (τοξοβολία), ΣΜΑΡΑΓΔΗ Στέλλα (στίβος), ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ Αλεξάνδρα (κολύμβηση)

4. ΜΑΝΤΟΥΔΗ Ζωή, στίβος: 129, 5. ΝΤΕΝΤΑ Άννα, μπότσια: 124, 6. ΕΛ ΛΑΤΙΦ Κατερίνα, ποδηλασία: 58

Κορυφαία Ομάδα Αθλητών με Αναπηρία: ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ποδοσφαίρου 5Χ5, ΜΙΚΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ BC3 Μπότσια, ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΑΘΗΣ, Ξιφασκία με αμαξίδιο

4. ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Γκολμπολ: 175′.

ΝΟ Χαλκίδας (κανόε-καγιάκ): ‘Χάλκινος’ στην Τσεχία ο Κ. Μεταξάς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΠΑΟ Πολιτικών: Παραιτήσεις Γ. Βλέτσα & Χ. Γαβριήλ

Κώστας Λαγός

Γ’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Κύμη-Μονόδρυ 2-3

Κώστας Λαγός

Ανακοίνωσε την απόκτηση του Γ. Μπαρμπούρη η ΑΕΕΠ Χαλκίδας!

Παναγιώτης Νικολάου
-->