ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ (Κ17): Θεσσαλία-Εύβοια 2-2

Η Εύβοια αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2, για την πρώτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων Κ17.

Το ευβοϊκό συγκρότημα έμεινε με δέκα παίκτες από το δέκατο λεπτό, λόγω αποβολής του Πετράκη, με τους Θεσσαλούς να ανοίγουν το σκορ στο 33′ με τέρμα του Καφετζή, ο οποίος στο 57′ έκανε το 2-0. Στη συνέχεια όμως η Εύβοια, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, επιχείρησε αντεπίθεση, καταφέρνοντας τελικά αρχικά να μειώσει 2-1 στο 78′ με γκολ του Ξυράφη και στις καθυστερήσεις με τέρμα του Βελή να φτάσει στην ισοφάριση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δόδογλου (Φθιώτιδας/Πολύμερου (Φθιώτιδας)-Μακαρές (Φθιώτιδας).

ΓΚΟΛ: 33′ & 57′ Καφετζή-78′ Ξυράφης, 80’+ Βελής.

ΘΕΣΣΑΛΙΑ (Αντώνης Μάνδαλος): Παπούλιας, Βαρελόπουλος, Τόκας, Στάμος, Μπράτσος, Δημόπουλος, Κοσμίδης, Γκουγκουλής, Καραγιαννόπουλος, Νούλας, Καφετζή. (Χασιώτης, Χασάπης, Συρταριώτης, Λυκουρινός, Τίτου, Χριστοδούλου, Βαλουξής, Κωστούλας).

ΕΥΒΟΙΑ (Αργύρης Μαστραγγελής-Παναγιώτης Κοντογιάννης): Π. Μπασινάς, Κατσαρής (75′ Συνοδάκης), Ντασιώτης (52′ Συκάς), Γροντής, Ξυράφης, Αργυρίου, Πέτσας (75′ Ζαχαριάδης), Ζαχαράκης, Τσεμπελίκος (54′ Μαρνέζος), Πετράκης, Λαλάκος (61′ Βελής).

Νηλέας Νεοχωρίου-Ταμυναϊκός 0-1 (video)

Σαν Σήμερα (12/1/2020): ΑΟ Χαλκίς-Αιδηψός 4-0 (photos)