ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Γ’ Φάση): Ιστιαία-Αρτάκη 1-3

Η Αρτάκη κέρδισε στην Ιστιαία την τοπική ομάδα 3-1 και προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Ο ΑΟΝΑ άνοιξε το σκορ στο 7′ με αυτογκόλ του Τριανταφύλλου (στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κατσαρή) και πέντε λεπτά μετά ο Λέκκας με κοντινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του, ενώ στο 20′ οι φιλοξενούμενοι είχαν και χαμένο πέναλτι (το κέρδισε ο Ζαχαρόπουλος απ’ τον Δαμάσκο) με τον Κατσαρή (απέκρουσε ο Δαμάσκος). Στο τρίτο λεπτό της επανάληψης ο Τσούπρος με κεφαλιά (έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ζαχαρόπουλου) έκανε το 0-3, με τον Δήμου στο 83′ να εκμεταλλεύεται αμυντικό λάθος των φιλοξενούμενων και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, μειώνοντας για την ‘Ένωση’.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Λιαγκάκης-Σταύρου.

ΓΚΟΛ: 83′ Δήμου-7′ Τριανταφύλλου (αυτογκόλ), 12′ Λέκκας, 48′ Τσούπρος.

ΙΣΤΙΑΙΑ: Δαμάσκος (46′ Μουρίδης), Φλέβας, Παπασταμούλος (60′ Πανταζής), Πετής (84′ Σ. Σταθαράς), Τριανταφύλλου, Γλύκος, Ντέντης, Στεργίου, Δήμου (89′ Νεανίδης), Κατσάρης (84′ Α. Σταθαράς), Καλιβάτσι.

ΑΡΤΑΚΗ (Άγγελος Διγκόζης): Αραμπατζής, Χατζηστάμου, Τσατσαρώνης, Τσούπρος, Κουτρόπουλος, Λέκκας, Κατσαρής, Κωνσταντίνου, Σταματάκος, Ζαχαρόπουλος, Αναστόπουλος. (Ντουμάνης, Καραμπάς, Στασινόπουλος, Ζυγκερίδης, Μητακίδης).

Α’ ΕΠΣΕ: Σκεπαστή-Αιδηψός 2-0

Σαν Σήμερα (3/4/2019): ΑΕ Χαλκίδας-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 0-1 (photos)

Γ’ Εθνική: Σειρά ερωτημάτων που πρέπει να λυθούν για την επανέναρξη των προπονήσεων και των πρωταθλημάτων