Β' ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (6η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον α’ όμιλο, με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής, της προτελευταίας του πρώτου γύρου αλλά και του 2021!

Η ΑΓΕ Χαλκίδας προχώρησε με μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά απέναντι τον Πανευβοϊκό με 83-39.

Νίκη για το Α.Ε. Καρύστου, που με πρωταγωνιστή τον Φρουσκλιά (33 πόντοι) νίκησε το Μαυρομάτι με 70-55.

Ο Αίαντας Αυλίδας πήρε το ροζ φύλλο αγώνος με 51-46 απέναντι τη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων επιστρέφοντας στις επιτυχίες.

Το Σάββατο, ο Απόλλων Χαλκίδας ανέβασε στροφές στην τελευταία περίοδο και έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Γ.Σ. Αυλίδας με 81-67, επιστρέφοντας στο δρόμο των επιτυχιών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

Απόλλων Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 81-67

ΑΓΕ Χαλκίδας-Πανευβοϊκός 83-39

Α.Ε. Καρύστου-Μαυρομάτι 70-55

Αίαντας Αυλίδας-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων 51-46

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η-18 & 19/12)

Γ.Σ. Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Πανευβοϊκός-Αίαντας Αυλίδας

Μαυρομάτι-Απόλλων Χαλκίδας

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Α.Ε. Καρύστου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 6 12 549-337 6-0
2 Απόλλων Χαλκ. 6 11 475-411 5-1
3 Α.Ε. Καρύστου 6 10 402-383 4-2
4 Γ.Σ. Αυλίδας 6 9 377-369 3-3
5 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 6 8 355-360 2-4
6 Αίαντας Αυλίδας 6 8 339-417 2-4
7 Πανευβοϊκός 6 7 339-418 1-5
8 Μαυρομάτι 6 7 349-480 1-5

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 154
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 111
  3. Πάττας (Πανευβοϊκός) 111
  4. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 96
  5. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 94
  6. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 89
  7. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 84
  8. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 83
  9. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 81
  10. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 79
  11. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 79
  12. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 78
  13. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 75
  14. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 73
  15. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 67
  16. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 67
  17. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 65
  18. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 64
  19. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 63
  20. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 58
  21. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 53
  22. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 52
  23. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 51
  24. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 51
  25. Σαράπης (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 47

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 31
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 23
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 18
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 16
  5. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 15
  6. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 13
  7. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  8. Πάττας (Πανευβοϊκός) 12
  9. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  10. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 11
  11. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 10
  12. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 9
  13. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 9
  14. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 7
  15. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 6
  16. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 5
  17. Κόλα (Μαυρομάτι) 5
  18. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 5
  19. Χαϊδεμένος (Μαυρομάτι) 5
  20. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  21. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 4
  22. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  23. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4

Πηγή: stereabasket.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Οι διαιτητές στο Κύμη-Κολοσσός. Ο Παντελίδης στο Προμηθέας-ΠΑΟΚ

Παναγιώτης Νικολάου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΣΤΥΡΑ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 37-24

Κώστας Λαγός

Πέρσι… σαν σήμερα (29/10/2019)

eviasports
-->