ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΣΤΙΒΟΣ

ΣΤΙΒΟΣ: Τα ονόματα των επίλεκτων αθλητών-αθλητριών από ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Στερεάς & Εύβοιας

Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς Ελλάδας & Εύβοιας κοινοποίησε τα ονόματα αθλητών και αθλητριών, που ανήκουν στα κλιμάκια της και έχουν γεννηθεί τα έτη 2004 έως και 2007.

Στόχος του ΣΕΓΑΣ, όπως αναφέρεται σε σχετικό δελτίο τύπου, είναι ‘τα κλιμάκια αθλητών και αθλητριών ανά ΕΑΣ να αποτελέσουν τη νέα δεξαμενή στην οποία θα στρέψει την προσοχή του ο ΣΕΓΑΣ, προκειμένου να υπάρξει παρακολούθηση της αγωνιστικής εξέλιξης των νεαρών αθλητών και αθλητριών, από τα πρώτα τους βήματα στον αθλητισμό.

Η ομάδα θα είναι ανοιχτή για όλους τους εξελίξιμους αθλητές – αθλήτριες, καθώς θα γίνεται επικαιροποίηση συνεχώς, ανάλογα με την αγωνιστική πορεία των νέων αθλητών – αθλητριών, αλλά και μετά από προτάσεις των σωματειακών προπονητών.

Η συνεργασία σωματειακών προπονητών, τεχνικών συμβούλων, αλλά και των τεχνικών ανάπτυξης του ΣΕΓΑΣ θα αποτελέσει τον οδηγό της ανάπτυξης αθλητών και αθλητριών σε όλη την περιφέρεια. Στόχος της Ομοσπονδίας δεν είναι μόνο να μην χαθεί κανένας εξελίξιμος αθλητής και αθλήτρια, αλλά μέσα από αυτή τη διαδικασία να υπάρξει βελτίωση και των σωματειακών τεχνικών’.

Αναλυτικά τα ονόματα των αθλητών και των αθλητριών της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Στερεάς & Εύβοιας:

  1. Θέτιδα Γαραντζόγιαννη (2006, Ευβοϊκός ΓΑΣ, μήκος-τριπλούν)
  2. Γιάννης Παπαγεωργίου (2006, Ευβοϊκός ΓΑΣ, ύψος)
  3. Λυδία Φραντζή (2005, Ευβοϊκός ΓΑΣ, τριπλούν)
  4. Ευθυμία Δεληγιάννη (2006, Ευβοϊκός ΓΑΣ, 80 μ. εμπόδια)
  5. Γεωργία Θωμά (2007, Ευβοϊκός ΓΑΣ, 80 μ.)
  6. Βασιλική Στουραΐτη (2006, Ευβοϊκός ΓΑΣ, δίσκος-σφαίρα)
  7. Ευγενία Σχίζα (2006, Τρίτων Χαλκίδας, μήκος-τριπλούν)
  8. Παναγιώτης Αντωνίου (2005, Τρίτων Χαλκίδας, 100 μ.-200 μ.)
  9. Χαράλαμπος Σιαμέτης (2004, Αναγέννηση Λαμίας, 800 μ.)
  10. Δέσποινα Γιωτόπουλου (2004, Αναγέννηση Λαμίας, 5000 μ.)
  11. Στέλιος Κολόκας (2006, Αναγέννηση Λαμίας, 1200 μ.)
  12. Ειρήνη Κολόκα (2007, Αναγέννηση Λαμίας, 1200 μ.)
  13. Βασιλική Κοτοπούλου (2007, Έσπερος Λαμίας, δισκοβολία-σφαιροβολία)
  14. Κατερίνα Αλτάνη (2005, Έσπερος Λαμίας, 100 μ.-200 μ.)
  15. Αλέξανδρος Θυμιανόπουλος (2004, Έσπερος Λαμίας, 1500 μ.-800 μ.-2000 μ. φ.ε.)
  16. Μάριος Μάρτσεβ (2006, Έσπερος Λαμίας, 150 μ.)
  17. Νίκος Κακαβάς (2006, Έσπερος Λαμίας, 3000 μ.)
  18. Εβελίνα Βαρσάμη (2006, Πίνδαρος Θηβών, 150 μ.-100 μ.)
  19. Ηλίας Τόλιας (2006, Πίνδαρος Θηβών, 3000 μ.)
  20. Θεοδώρα Χολέβα (2006, Πίνδαρος Θηβών, 2000 μ. φ.ε.)
  21. Φώτης Κόλλιας (2006, Πίνδαρος Θηβών, 2000 μ. φ.ε.)
  22. Ουρανία Κορόζη (2006, Πίνδαρος Θηβών, 1000 μ.)
  23. Χρήστος Τούτουζας (2006, Πίνδαρος Θηβών, 2000 μ. εμπ.)
  24. Διαμάντω Γιαννακόπουλου (2007, Πίνδαρος Θηβών, 200 μ. εμπ.)
  25. Μαριέτα Μπουντουλή (2005, Πίνδαρος Θηβών, 200 μ.)
  26. Μαρία Καρακικέ (2007, Πίνδαρος Θηβών, ύψος)
  27. Κατερίνα Αρβανίτη (2007, Πίνδαρος Θηβών, ύψος)
  28. Σωτήρης Λουκάς (2006, Φιλαθλητικός Λαμίας, 1200 μ.)
  29. Ελένη Ζημιανίτη (2007, Φιλαθλητικός, 3000 μ.)
  30. Νικολέτα Χατζηνικολάου (2007, Ερμής Σχηματαρίου, 80 μ.)
  31. Σταυρούλα Πολιουδάκη (2005, Ερμής Σχηματαρίου, τριπλούν)
  32. Αργύρης Γκέκας (2007, Ερμής Σχηματαρίου, μήκος)
  33. Σοφία Πινητά (2007, Ερμής Σχηματαρίου, σφυροβολία)
  34. Χαράλαμπος Ισαακίδης (2006, Ερμής Σχηματαρίου, σφυροβολία)
  35. Μαριάννα Σαμουρέλη (2007, Ερμής Σχηματαρίου, δισκοβολία)
  36. Ελένη Δήμου (2007, Ερμής Σχηματαρίου, δισκοβολία)
  37. Ζωή Γέραλη (2004, ΓΣ Νεάπολης, δισκοβολία)
  38. Κρίστο Σούλας (2006, ΓΣ Νεάπολης, δισκοβολία)
  39. Ελένη Κουστιμπή (2005, ΓΣ Νεάπολης, ύψος)
  40. Λάμπρος Σίδερης (2006, ΓΣ Νεάπολης, ύψος)
  41. Χριστίνα Λουλακά (2005, ΓΣ Νεάπολης, ύψος)
  42. Κερασιά Γκάρα (2007, ΓΣ Νεάπολης, ύψος)
  43. Τάσος Τσεκούρας (2006, ΓΣ Νεάπολης, 2000 μ. φ.ε.)
  44. Χρήστος Μπαϊμπάκης (2005, ΓΣ Νεάπολης, 100 μ.)
  45. Αντώνης Τουλίτσης (2007, ΓΣ Νεάπολης, 200 μ. εμπ.)
  46. Ζεμπουλία Συνοδάκη (2006, ΓΣ Νεάπολης, 2000 μ. φ.ε.)
  47. Φίλιππος Καρλατήρας (2005, ΓΣ Νεάπολης, μήκος)
  48. Μαρία Ξυδή (2004, ΓΣ Νεάπολης, δισκοβολία)
  49. Μαρία Σαλή (2006, Άτλαντας Κύμης, σφαιροβολία)
  50. Νίκος Κασούτσας (2004, ΓΑΣ Λιβαδειάς, 400 μ.)
  51. Θανάσης Κοτσωνάς (2004, ΓΑΣ Λιβαδειάς, 1500 μ.)
  52. Έφη Καλογριά (2005, ΓΑΣ Λιβαδειάς, 800 μ.)
  53. Θεοφανία Μπουρλή (2005, ΓΑΣ Λιβαδειάς, 800 μ.)
  54. Παναγιώτης Ζλατινόπουλος (2007, ΓΑΣ Λιβαδειάς, 150 μ.)
  55. Νικολέτα Παπαδοπούλου (2006, ΓΑΣ Λιβαδειάς, 200 μ.)
  56. Κωνσταντίνος Τσιτσικλής (2007, ΓΑΣ Λιβαδειάς, 1200 μ.)
  57. Χρυσάνθη Παντελίδη (2007, Ακαδημία Χαλκίδας, 200 μ. εμπ.)
  58. Αλέξανδρος Σαλάπας (2007, Ακαδημία Χαλκίδας, 3000 μ.)
  59. Ιωάννα Τσαπλαρή (2006, ΑΚΟ Λιβαδειάς, 6θλο)
  60. Ορφέας Αρβανίτης (2007, ΑΚΟ Λιβαδειάς, 80 μ.)
  61. Μαρία Ζουρνή (2007, ΑΚΟ Λιβαδειάς, 2000 μ. φ.ε.)
  62. Ελένη Σφουντούρη (2007, ΑΚΟ Λιβαδειάς, 4πλουν)
  63. Στάθης Σταμέλος (2004, ΑΚΟ Λιβαδειάς, 400 μ.)
  64. Νίκος Λαζινός (2006, ΑΚΟ Λιβαδειάς, δίσκος)
  65. Φωτεινή Κεπενέκου (2006, ΓΣ Νεάπολης, ακόντιο)
  66. Ασημίνα Γερακίου (2005, ΑΑΑ Ξενόδαμος, ακόντιο)
  67. Ελένη Ευθυμίου (2006, ΑΑΑ Ξενόδαμος, 200 μ. εμπ.)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Π.Π. Ταχύτητας & HTTC, Rd1: Οι πρώτοι νικητές της χρονιάς

Μιχάλης Πράσινος

ΝΟ Χαλκίδας: Σε μικρό τελικό η Ε. Λέων στο πανελλήνιο νεανίδων

Κώστας Λαγός

DRIFT: Πρωταθλητής Ελλάδας ο ‘Spinnerakos’! (pics)

Μιχάλης Πράσινος
-->