EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κ14 ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Νεάπολη-Αθλόπολις Α 2-2

Νεάπολη και Αθλόπολις Α αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2, για την πρώτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του πρωταθλήματος Κ14 ‘Καλοκαιρινός Νικόλαος’ της ΕΠΣΕ.

Ο Πολυκαρπίδης άνοιξε το σκορ για την Αθλόπολις Α στο 11′ με εύστοχο πέναλτι, με το 0-1 να διατηρείται σχεδόν μέχρι και δέκα λεπτά πριν το τέλος. Συγκεκριμένα, στο 58′ ο Γιαπράκης ισοφάρισε για τη Νεάπολη, ενώ στο 67′ ο Δούλος ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ (2-1). Όμως στο τελευταίο λεπτό του αγώνα η Αθλόπολις Α κατάφερε και εκείνη να ισοφαρίσει, με τον Τρεμούλη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αντωνίου Χ.

ΓΚΟΛ: 58′ Γιαπράκης, 67′ Δούλος-11′ Πολυκαρπίδης, 70′ Τρεμούλης.

ΝΕΑΠΟΛΗ (Γιάννης Οικονόμου): Γ. Τσιριγώτης, Ηλιάδης, Φτούλης, Ι. Τσιριγώτης, Καρακασίλης, Άογλος, Γιαννάκης, Γιαπράκης, Γεωργίου, Βαρελάς, Μένκσι. (Χ. Μπελίτσος, Θανάση, Κατσαρός, Σ. Μπελίτσος).

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ Α (Αντώνης Καπνίσης): Αναστασιάδης, Γιαλός, Νικολάου, Παπαρήγας, Μαρκόπουλος, Βουρδάνος, Πολυκαρπίδης, Τρεμούλης, Παπαδόπουλος, Ταυρής, Κρινάς. (Πάττας, Μήλιος, Ρουμπής).

ΑΕ Χαλκίδας: Τρεις προσθήκες στο ρόστερ

Κ14 ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Κύζικος Αρτάκης-Λήλας Βασιλικού 4-1