EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-ΠΑΟ Πολιτικών 1-2

Ο ΠΑΟ Πολιτικών επικράτησε 2-1 του Ληλαντίου, για την ένατη αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ Τοπικής.

Έγινε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό και ανοιχτό ποδόσφαιρο, παρότι ο αγωνιστικός χώρος δυσκόλευε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων, καθ’ όλη τη διάρκεια του, με την ΑΕΛ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, καταφέρνοντας να ανοίξει το σκορ στο 7′ με κεφαλιά του Νικόλαρου. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 20′ με εκτέλεση φάουλ του Καραμπέτσου και στην επανάληψη ανέβασαν την απόδοση τους, φτάνοντας τελικά στη νίκη χάρις σε γκολ που σημείωσε ο Μαραγκός με σουτ έξω απ’ την περιοχή, στο 66ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας/Ρουμπής-Μπακατσέλος.

ΓΚΟΛ: 7′ Νικόλαρος-20′ Καραμπέτσος, 66′ Μαραγκός.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Νίκος Ρόγκας): Κόκκινος, Ντούρμας, Νάνος (80′ Μπαρίτας), Ασπρογέρακας (80′ Μαρτσούκος), Λαμπρόπουλος, Ματσούκας, Κρεμασμένος, Καπουρίτης, Νικόλαρος, Μίκρακης, Τζινάι (54′ Μαΐσογλου).

ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ (Αντώνης Μπισμπικόπουλος): Τρίκκας, Λάζαρης, Τσάλλας (46′ Μαραγκός), Καρκαλής, Ι. Μπίτζος, Ρόγκας, Καραμπέτσος, Φωτεινός (46′ Κατσαρής), Σ. Μπίτζος (90’+ Δημητρίου), Νεσίμι (83′ Κατσούλης), Ράζος (46’Χρυσικός).

Κύπελλο ΕΠΣΕ: Η κλήρωση της β’ φάσης

ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΦΑΣΗ): ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 101-79

Σαν Σήμερα (11/5/2014): Λαμία-ΑΟ Χαλκίς 3-0 (video)