EVIASPORTS.GR Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Σκεπαστή-Κάρυστος 1-2

Η Κάρυστος κέρδισε 2-1 στη Σκεπαστή την τοπική ομάδα, για την ένατη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Σπουδαίο ‘διπλό’ για τον ΑΟΚ, που παρέμεινε στο -4 απ’ την κορυφή της βαθμολογίας, με τον Ρούσσο να ανοίγει το σκορ στο 9′ και τον Νταουτλλάρι να διπλασιάζει τα τέρματα των φιλοξενούμενων στο 42′. Το μόνο που κατόρθωσε η Σκεπαστή (είχε στην αποστολή της μόνο 13 ποδοσφαιριστές-κάποιες απουσίες είχαν και οι φιλοξενούμενοι) στην επανάληψη ήταν να φτάσει στη μείωση του σκορ 1-2 με γκολ του Ζουζουλή, στο 78ο λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Μαρίνος-Καμπούρης Τ.

ΓΚΟΛ: 78′ Ζουζουλής-9′ Ρούσσος, 42′ Νταουτλλάρι.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθης Κατσικογιάννης): Αλατζάς, Καρατζούδης, Ιωάννου, Κανελλόπουλος, Κωνσταντός, Τηλιόπουλος, Ντούρμας, Π. Θαλασσινός, Μακρής, Θ. Θαλασσινός, Ζουζουλής.

ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Ηλίας Οικονομίδης): Δρόσος, Αστηθάς (63′ Γεωργιόπουλος), Θάτσι, Καράβολας, Παπουτσής, Ναυπλιώτης, Κασέμι (63′ Ρουκλιώτης), Νταουτλλάρι (63′ Ραβιόλος), Ποδαράς (88′ Λυμπερόπουλος), Ζάνι (86′ Κακαβάς), Ρούσσος.

Αρτεμησιακός: Ανακατατάξεις στο ΔΣ

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ: Οι διαιτητές στο Ιστιαία/Άγιος-Αιδηψός/ΟΠΑ

Ν. Μπιμπίκας: ‘Παρά την ήττα μας είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος’