ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (7η αγωνιστική, 27-28/11)

Το πρωτάθλημα Νεανίδων, συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 27-28 Νοεμβρίου, με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής σε α’ και β’ όμιλο.

Δείτε παρακάτω τις βαθμολογίες και τις σκόρερς των ομάδων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αίας Αλιβερίου 112-32

Κάδμος-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 82-34

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η-11 & 12/12/21)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Αστέρας Αλιβερίου-Κάδμος

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΑΔΜΟΣ 6 11 5-1 454-213
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 5 10 5-0 382-162
3 ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 5 8 3-2 246-197
4 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 7 1-5 208-302
5 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 6 6 0-6 125-542

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 127
  2. Μπόβαλη Ι. (Κάδμος) 106
  3. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 81
  4. Αγγελή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 73
  5. Μιλλεούνη (Κάδμος) 73
  6. Ρούσσου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 58
  7. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 58
  8. Μπόβαλη Ε. (Κάδμος) 54
  9. Καρακικέ (Πρωτέας Σχηματαρίου) 54
  10. Μπάτσαρη (Κάδμος) 52
  11. Καλπούζου (Κάδμος) 48
  12. Ταβλαρίδου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 36
  13. Ιωάννου (Αστέρας Αλιβερίου) 36
  14. Ροποτού (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 36
  15. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 34
  16. Τσομώκου (Πρωτέας Σχηματρίου) 31
  17. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 28
  18. Γκόρου (Αστέρας Αλιβερίου) 22
  19. Νίκα (Κάδμος) 22
  20. Μαδαρού (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ταυλαρίδου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  2. Καρακικέ (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  3. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  4. Ρούσσου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  5. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 3
  6. Πολυτήρα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  7. Μαυρίδου (Κάδμος) 2
  8. Χουλιαρά Α. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  9. Μπάτσαρη (Κάδμος) 1
  10. Μιλλεούνη (Κάδμος) 1
  11. Μπόβαλη (Κάδμος) 1
  12. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  13. Παπαρήγα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  14. Μπάνου (Αίας Αλιβερίου) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)

ΓΑΣ Άμφισσας-Σύλλας 70-40

Έσπερος Λαμίας-Άρης Θήβας 57-41

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η-11 & 12/12/21)

Άρης Θήβας-ΓΑΣ Άμφισσας

Απόλλων Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Σύλλας Αιδηψού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 5 10 5-0 275-156
2 ΣΥΛΛΑΣ 6 9 3-3 231-279
3 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ. 6 8 2-4 301-318
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 5 7 2-3 237-249
5 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 6 7 2-4 232-274

*Ο Άρης Θήβας έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Υφαντή (Έσπερος Λαμίας) 106
  2. Λίβα (ΓΑΣ Άμφισσας) 90
  3. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 82
  4. Κιούση (Απόλλων Λιβαδειάς) 79
  5. Καλτσά Αλεξ. (Έσπερος Λαμίας) 71
  6. Καλτσά Μαρ. (Έσπερος Λαμίας) 62
  7. Καραηλιά (ΓΑΣ Άμφισσας) 59
  8. Παπαδημητρίου (Άρης Θήβας) 56
  9. Λούμη Θ. (Σύλλας) 52
  10. Ξενοκώστα Ι. (ΓΑΣ Άμφισσας) 47
  11. Οικονομάκη (Άρης Θήβας) 47
  12. Κοϊτσάνου (Απόλλων Λιβαδειάς) 41
  13. Γεωργίου (Άρης Θήβας) 38
  14. Σουλιάδη (Σύλλας) 36
  15. Δάφνη Μ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 35
  16. Κυργιώργη (Σύλλας) 28
  17. Καραμέρη (ΓΑΣ Άμφισσας) 24
  18. Φακίτσα (Σύλλας) 24
  19. Ντάλλη (Έσπερος Λαμίας) 24
  20. Λούμη Α. (Σύλλας) 23

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καλτσά Μαρ. (Έσπερος Λαμίας) 8
  2. Λίβα (ΓΑΣ Άμφισσας) 7
  3. Ξενοκώστα Ι. (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  4. Λούμη Θ. (Σύλλας) 5
  5. Καραηλιά (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  6. Καραγιάννη Μ.Β. (ΓΑΣ Άμφισσας) 3
  7. Κυργιώργη (Σύλλας) 3
  8. Παπαδημητρίου (Άρης Θήβας) 3
  9. Υφαντή (Έσπερος Λαμίας) 2
  10. Σουλιάδη (Σύλλας) 2
  11. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 1
  12. Νταβάκου (Έσπερος Λαμίας) 1
  13. Οικονομάκη (Άρης Θήβας) 1
  14. Κιούση (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  15. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  16. Πέτσα (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  17. Παπακοσμά (Σύλλας) 1
  18. Ταμπάκη (ΓΑΣ Άμφισσας) 1

Πηγή: stereabasket.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΓΕ Χαλκίδας-XBA 54-52

Παναγιώτης Νικολάου

Φιλικά για τα τμήματα υποδομής του Αίαντα Αυλίδας στο Λαύριο!

Παναγιώτης Νικολάου

Πρόγραμμα για άτομα με ιδιαίτερες ικανότητες από τον Αλέξανδρο Αρτάκης!

Παναγιώτης Νικολάου
-->