Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (23/11/2019): Δύστος-Κάρυστος 0-5 (photos)

Η Κάρυστος κέρδισε στο Δύστο την τοπική ομάδα με 5-0, για τη 10η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Ο Γεωργιόπουλος με σουτ άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΚ στο δέκατο λεπτό και στο 43′ ο Παπουτσής με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 0-2. Στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ο Γεωργιόπουλος βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα κάνοντας το 0-3 και τέσσερα λεπτά ο Κασέμι σημείωσε ο τέταρτο τέρμα της Καρύστου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 64ο λεπτό, με τον Κασέμι με σουτ να σκοράρει και εκείνος για δεύτερη φορά. Οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με παίχτη λιγότερο απ’ το 21′ (αποβολή Μπόκαρη με απευθείας κόκκινη για βίαιη απώθηση αντιπάλου).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρέτσας/Ντούρας-Ντόβολης Ι.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 21′ Μπόκαρης.

ΓΚΟΛ: 10′ & 47′ Γεωργιόπουλος, 43′ Παπουτσής, 51′ & 64′ Κασέμι.

Δύστος (Παναγιώτης Ηλίας): Τζανουδάκης (70′ Λιάτης), Τριανταφύλλου (53′ Κιούσης), Μπόκαρης, Πέππας (17′ Καρκαλέτσης, 87′ Μάλλιος), Μαστροκώστας, Γ. Πηλιχός, Μοιρώτσος, Ηλίας, Πιλάτης, Παγώνης.

Κάρυστος (Ηλίας Οικονομίδης): Δρόσος, Παπουτσής, Καράβολας, Σφυρίδης (72′ Ματζώρος), Thaci, Ναυπλιώτης, Γεωργιόπουλος (67′ Ρουκλιώτης), Μπιθικούκης, Λουκά (62′ Σέχου), Σούλας, Νταουτλάρι (46′ Κασέμι).

Δείτε τις φωτογραφίες του Σταύρου Κιούση απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Γ. Παπακωνσταντίνου: ‘Θα είμαι υποψήφιος στις εκλογές της ΕΠΣΕ’

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕΚ Νέου Πύργου-Ολυμπιακός Λίμνης 1-1

Σαν Σήμερα (5/2/2012): Ιστιαία-Αλάτσατα 1-1