Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Τ. Ταυταρίδης: ‘Θα πρέπει να υπάρχει πολύ υπομονή’

Δηλώσεις του προπονητή του Λήλαντα Βασιλικού Τάσου Ταυταρίδη, μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με τον Ελλήσποντο, για την έκτη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

‘Παίζαμε σε μια δύσκολη έδρα με μια ομάδα μεσοεπιθετικά καλή. Προσπαθήσαμε. Δεχτήκαμε ένα γκολ στην αρχή. Μπήκαμε μετά στο παιχνίδι, όταν ισοφαρίσαμε και εκεί που ελπίζαμε στο δεύτερο ημίχρονο θα πάρουμε το παιχνίδι στα μέτρα μας δεχτήκαμε ένα γρήγορο γκολ και μετά ήμασταν πάρα πολύ ανήσυχοι, όσον αφορά την ανάπτυξη του παιχνιδιού.

Κάναμε πάρα πολλά λάθη και κύλησε το παιχνίδι. Μας έκανε ο αντίπαλος κάποιες ευκαιρίες, που ίσως να είχαμε δεχτεί πιο γρήγορα το 3-1. Χάσαμε βέβαια μια καλή ευκαιρία να κάνουμε το 2-2 και χάσαμε ένα παιχνίδι, πραγματικά που ελπίζαμε να πάρουμε βαθμό ή και βαθμούς.

Ο Λήλας έχει την ιστορία του. Θα πρέπει να υπάρχει πολύ υπομονή, πρώτα απ’ τους παράγοντες, από ‘μένα τον προπονητή, πάντα υπάρχει, από τους παίχτες.

Θέλει αυτό το χρονικό διάστημα η ομάδα να μην φύγει πολύ μακριά από τους στόχους. Γιατί να μην γελιόμαστε ο στόχος είναι τώρα να εξασφαλίσουμε γρήγορη παραμονή. Να γίνει και μια ενίσχυση την επόμενη μεταγραφική περίοδο και η ομάδα να ξαναβρεί τον δρόμο της.

Κατά διαστήματα είχαμε καλή απόδοση. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε την απόδοση που έπρεπε. Παρόλα αυτά βγήκαμε στο γκολ 2-3 φορές. Δεν είχαμε την απόδοση. Τουλάχιστον αμυντικά δεν έμεινα ευχαριστημένος’.

Α’ ΕΠΣΕ: Ελλήσποντος-Λήλας Βασιλικού 3-1

Α’ ΕΠΣΕ: Ελλήσποντος-Λήλας Βασιλικού 3-1 (video)