EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Λουκίσια-Ληλάντιο 4-1

Τα Λουκίσια επικράτησαν του Ληλαντίου 4-1, για την πέμπτη αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ Τοπικής.

Ο Τσαλμάς άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΛ στο δεύτερο λεπτό, με τον Σεϊνταράσι στο 15′ να διπλασιάζει τα τέρματα του. Το τρίτο γκολ των γηπεδούχων ήρθε στο 35′ και το σημείωσε ο Δέδες. Η ΑΕΛ μείωσε 3-1 με τον Μικράκη, χωρίς όμως να καταφέρει να διεκδικήσει κάτι στη συνέχεια, αφού ο Τσαλμάς έξι λεπτά μετά με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ‘σφράγισε’ την επικράτηση τους και διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Κελεπούρης-Μπακατσέλος.

ΓΚΟΛ: 2′ & 67′ Τσαλμάς, 15′ Σεϊνταράσι, 35′ Δεδές-61′ Μικράκης.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ (Νίκος Ευσταθίου): Γαλλής, Κόλλιας (73′ Μπαϊμπάκης), Πατρινός, Χ.-Κ. Μπουλούκος (46′ Καρβέλης), Προβής, Δέδες (73′ Φρούσης), Γ. Τουλίτσης (46′ Τσομπάνης), Κωνσταντόπουλος, Τσαλμάς, Σεϊνταράσι, Τζαφέρης (57′ Τζέμος).

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Νίκος Ρόγκας): Κοκκίνος, Μπαρίτας (60′ Μάρκου), Νάνος, Ντούρμας, Λαμπρόπουλος, Ματσούκας, Κρεμασμένος, Νικόλαρος (46′ Ηλιόπουλος), Τζινάι (46′ Μαρτσούκος), Μικράκης (80′ Παπαδημητρίου), Καπουρίτης (46′ Μαΐσογλου).

Συλλυπητήρια ανακοίνωση ΕΣΚΑΣΕ και επίσημη αναβολή της Γεν. Συνέλευσης

Σ. Δημητριάδης: ‘Ο Ζαγοράκης είναι μία καλή πρόταση για πρόεδρος της ΕΠΟ, διότι μπορεί να ενώσει το ελληνικό ποδόσφαιρο’ (video)

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 63-56 (photos)