EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Απόλλων Παραλίας-ΠΑΟ Πολιτικών 2-4

Ο ΠΑΟ Πολιτικών κέρδισε στην Παραλία τον Απόλλωνα 4-2, για την πέμπτη αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Ο Τσότα άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό για τους γηπεδούχους, που διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 15′ με το τέρμα του Παπαχρήστου. Στη συνέχεια όμως η ομάδα των Πολιτικών επιχείρησε αντεπίθεση διαρκείας. Μείωσε 2-1 με τον Μαραγκό, στο 21′, και στο 32′ ισοφάρισε 2-2 ο Φωτεινός. Ο ίδιος ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ (2-3) στο 68′, με δεύτερο προσωπικό του γκολ, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσάλας ‘σφράγισε’ τη νίκη της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπούρικας/Σιμιτζής-Νικολάου Σ.

ΓΚΟΛ: 3′ Τσότα, 15′ Παπαχρήστος-21′ Μαραγκός, 32′ & 68′ Φωτεινός, 90’+3′ Τσάλας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Κώστας Αργυρίου): Αθανασούλας, Βρούβας (78′ Λάλος), Τάφα, Μάλλιαρης, Σιαμακάκης, Δεληγιάννης, Παπαχρήστος (75′ Χατζηστάμου), Μάλλιαρης, Τσότα (89′ Λειβιδιώτης), Κοροβέσης, Ντόιμας.

ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ (Αντώνης Μπισμπικόπουλος): Τρίκκας, Λάζαρης (80′ Κατσούλης), Καραμπέτσος, Καρκαλής, Ι. Μπίτζος, Χρυσικός, Φωτεινός, Ράζος (55′ Τσάλας), Σ. Μπίτζος, Νεσίμι, Μαραγκός (70′ Βεΐζης).

Ρεπορτάζ: Βασίλης Καραλής

Θ. Κουσκούτης: ‘Τα συναισθήματα είναι πάρα πολλά’

Δόξα Προκοπίου: Ανανέωσε ο Β. Αλεξίου

Γ’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Αθλόπολις-Προποντίδα Β 1-1