EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Δόξα Προκοπίου-ΟΠΑ Αιδηψού 6-0

Η Δόξα Προκοπίου κέρδισε 6-0 την ΟΠΑ Αιδηψού, για την πέμπτη αγωνιστική του βορείου ομίλου της δεύτερης τοπικής κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι ‘μαυραετοί’ πήραν τα ‘ηνία’ του αγώνα απ’ το ξεκίνημα, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά τη νίκη απ’ το πρώτο ημίχρονο, με την ολοκλήρωση του οποίου τους βρήκε να προηγούνται 4-0, με τον Τσούτσικα να ανοίγει το σκορ και τον Τριάντη να κάνει στη συνέχεια χατ-τρικ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σημείωσαν ακόμη δύο γκολ, με τους Δανέλη και Μορφούλη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ρουμπής/Νέγρης-Γεωργαράς.

ΓΚΟΛ: 12′ Τσούτσικας, 17′ & 28′ & 38′ Τριάντης, 53′ Δανέλης, 71′ Μορφούλης.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ (Γιώργος Κουτσουφλάκης): Μπίλας, Β. Μπίρμπας, Καρατζάς, Π. Γερογιάννης, Λασκαρίδης (67′ Δ. Κουτσουφλάκης), Δ. Γερογιάννης, Τσούτσικας (43′ Δανέλης λ.τ.), Μάλλιαρης, Παπατσούλης (67′ Γ. Περήφανος) , Τριάντης, Μορφούλης.

ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ (Παναγιώτης Αναγνώστου): Δ. Σουλιάδης, Αυγέρης, Θεοδοσίου, Δημητρίου (79′ Βεργής), Μαυροζούμης, Μ. Σουλιάδης (79′ Σκεντέρ), Χαντζής, Μήτρου (62′ Μάργαρης), Καπόλος (79′ Παπαδόπουλος), Αθανασίου (69′ Χαραλαμπόπουλος), Σβετζούρης.

ΓΑΣ Βασιλικού: Ανανέωσε ο Χ. Αργυρίου

Γ. Καρβέλης: ‘Ο ΑΟΝΑ επανέρχεται σε μια κατηγορία στην οποία δημιουργούνται καινούργιες φιλοδοξίες και καινούργια όνειρα’