EVIASPORTS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Β’ Φάση): Νηλέας Νεοχωρίου-Αυλωνάρι 0-1 (παρ., κ.δ.: 0-0)

Το Αυλωνάρι κέρδισε στο Νεοχώρι τον Νηλέα στην παράταση 1-0 (κ.δ.: 0-0), παίρνοντας την πρόκριση για την τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Ιδιαίτερα αμφίρροπο και ανταγωνιστικό το ματς, χωρίς όμως πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες, οδηγήθηκε στην παράταση, με την κανονική του διάρκεια να ολοκληρώνεται στη ‘λευκή’ ισοπαλία. Εκεί ο ΑΟΑ κατάφερε τελικά να φτάσει στη νίκη-πρόκριση, έξι λεπτά πριν οδηγηθεί ο αγώνας στα πέναλτι, με τον Παππά να σημειώνει το ‘χρυσό’ γκολ της ομάδας του με κεφαλιά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Ντούρας-Ντόβολης Ι.

ΓΚΟΛ: 114′ Παππάς.

ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Μίλτος Καρατζάς): Γ. Κότσαρης, Κ. Κότσαρης, Σ. Σαμαράς, Καρατζάς, Φρυγανάς, Αλάμπεης (81′ Ριζογιάννης), Αρκάς, Τουρέ, Γιαγκίνης (71′ Μ. Μαστροκώστας, 91′ Αναστασίου), Καρλής, Σπανός.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Γιώργος Τζόκας): Μπασινάς, Ξυράφης, Μπρεγκανάκου, Παππάς, Χ. Μαστροκώστας, Μάλλιος (105′ Κοψαχείλης), Μπάρντι (46′ Γλυκός), Κ. Πόγκας (87′ Γκιούλι), Ντουλελλάρι (90′ Α. Πόγκας), Ντραγκότι, Ν. Παναγιώτου (46′ Τσιάκος).