ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕΝ Αρτάκης-Απόλλων Χαλκίδας 36-52

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τις κορασίδες του Απόλλωνα Χαλκίδας, που πήραν τη νίκη αυτή τη φορά στην Αρτάκη, απέναντι στην τοπική Α.Ε.Ν.Α. με τελικό σκορ 36-52.

Ο αγώνας κρίθηκε στη γ’ περίοδο, όταν οι φιλοξενούμενες με επιμέρους σκορ 4-15, μετέτρεψαν το 24-26 του ημιχρόνου σε 28-41, για να πάρουν τελικά τη νίκη με 36-52.

Η Λαμπάκη πρώτη σκόρερ από την Α.Ε.Ν. Αρτάκης με 21 πόντους και η Α.Δ. Καπουρίτη από τον Απόλλωνα με 24.

Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-10, 24-26, 28-41, 36-52.

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Σάλιαρη): Βάγια, Βαγιάννη, Λαλανίτη, Κατρακάζου Μ. 2, Γκανή 10, Οικονομίδη, Ρέλλια, Λαμπάκη 21, Δάγκουλα 3, Δημητρίου, Κατρακάζου Α., Μπουρνιώτη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βαφειάδη-Κοροβέση): Γκλιάτη, Καπουρίτη Α.Λ. 2, Αυγερινού 2, Καπουρίτη Α.Δ. 24, Κακαρά 14 (1), Λιαμού 10, Κατσουλιέρη, Δεληγιάννη.

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογίες & σκόρερς (12-13/3)