ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (2/10/2019): Δροσιά-Αρτάκη 1-2 (photos+video)

Η Αρτάκη κέρδισε με 2-1 τη Δροσιά και πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Εύβοιας ‘Νίκος Δαφνής’.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ο ΑΠΚΟ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφτασε κοντά στο γκολ (δύο χαμένα τετ-α-τετ με Χ. Ελευθερίου και ένα σουτ με τον Αγγελάτο που πέρασε ελάχιστα άουτ), οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 48ο λεπτό με σουτ Αγγελάτου, όμως ο ΑΟΝΑ, που ανέβασε την απόδοση του στην επανάληψη, κατάφερε να αντιδράσει και να φτάσει στην ανατροπή. Αρχικά ο Ντελέκος ισοφάρισε άμεσα για τους φιλοξενούμενους ένα λεπτό μετά το 1-0 και στο 76′ ο Βεζιρτζόγλου διαμόρφωσε το τελικό 1-2, που έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του. Στο 88′ αποβλήθηκε ο Βελής του ΑΟΝΑ, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκάτσος/Ιωάννου-Καραβά.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 88′ Βελής.

ΓΚΟΛ: 48′ Αγγελάτος-49′ Ντελέκος, 76′ Βεζιρτζόγλου.

Δροσιά (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Οικονομίδης, Τουλίτσης, Σεϊνταράσι, Τζαφέρος, Προβής, Κνέζεβιτς (35′ Σουλιωτάκης), Αγγελάτος, Ζαχαριάς (80′ Αργυρός), Χ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς (66′ Άλκο), Μαστροκώστας.

Αρτάκη (Κώστας Κλάδης): Ράντζα, Κολιόπουλος, Καραλής (72′ Λειβαδίτης), Βελής, Καραμπάς, Ζαχαρόπουλος (90′ Κουτρόπουλος), Λούκας (50′ Χατζηστάμου), Ντελέκος, Σπανός, Βεζιρτζόγλου, Παπαδάκης (65′ Πατερίτσας).

Δείτε τις φωτογραφίες του Μιχάλη Πράσινου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Σαν Σήμερα (16/3/2013): Πορτοχελιακός-Λουκίσια 0-3

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕΚ Νέου Πύργου-Ολυμπιακός Λίμνης 1-1

Λήλας Βασιλικού: Αποχαιρετιστήριο δείπνο (photos)