ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΠΟΛΟ

Γ’ Εθνική (τελική φάση): Ήττα στις λεπτομέρειες για ΝΟΧ από ΝΟΑΝ (photos)

Την ήττα γνώρισε ο ΝΟΧ στις λεπτομέρειες από τον ΝΟ Αγίου Νικολάου με 6-7, στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής της τελικής φάσης της Γ’ Εθνικής πόλο, που διεξάγεται στη Χαλκίδα.

Παρά την ήττα ο ‘ιππόκαμπος’ είναι εντός στόχων για πρόκριση στα ημιτελικά όπου θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει την άνοδο στη Β’ Εθνική και χρειάζεται νίκη ή ισοπαλία απέναντι στην Αργυρούπολη, σήμερα τ’ απόγευμα (7.45 μ.μ.), για την πέμπτη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων.

Το παιχνίδι με την ισχυρή ομάδα του Αγίου Νικολάου, που ‘σφράγισε’ το εισιτήριο για τα ημιτελικα, είχε χαρακτήρα ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τον ΝΟΧ να επιστρέφει στο ματς, παρότι στο ημίχρονο ήταν πίσω με 1-5. Η ομάδα της Χαλκίδας είχε ένα πολύ καλό τρίτο οκτάλεπτο, καταφέρνοντας να πλησιάσει στο γκολ (4-5) στα μισά της περιόδου, η οποία ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 5-6. Με το τρίτο γκολ του Άγγελου Μερκουριάδη ο ΝΟΧ ισοφάρισε 6-6, περίπου 6μιση λεπτά πριν το τέλος, ενώ στη συνέχεια είχε ευκαιρίες για να περάσει μπροστά στο σκορ, χωρίς όμως να έχει την τύχη με το μέρος του και ίσως όχι τόσο καθαρό μυαλό σε κάποιες επιλογές. Τελικά οι Κρητικοί πήραν τη μεγάλη νίκη χάρις σε τέρμα του Χ. Χάνδανου (με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 6-7, 2.24 πριν το φινάλε), με τον ΝΟΧ να πιέζει για την ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρει.

8ΛΕΠΤΑ: 0-1, 1-5, 5-6, 6-7.

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γιάννης Αλαφάκης): Πουλής, Ανδριανόπουλος, Παλαιολόγος 1, Γάτος, Αλαφάκης 1, Καρλής, Π. Μερκουριάδης 1, Γεροντίτης, Μιχαηλίδης, Α. Μερκουριάδης 3, Ν. Μερκουριάδης, Δ. Πολίτης, Α. Πολίτης, Μανουσάκης, Βαβουλιώτης.

ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Ασκοξυλάκης, Αμπατζίδης 2, Γεωργακόπουλος, Χάνδανος 3, Ν. Κουλουράκης, Ράζος, Μ. Κάμπανος Ι 1, Κώτσος, Διαλυνάς, Κοντογιάννης 1, Στάικος, Μ. Κάμπανος ΙΙ, Ι. Κουλουράκης.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Γ’ Εθνική (τελική φάση): Άνετη νίκη στην πρεμιέρα ο ΝΟΧ! (photos)

Γ’ Εθνική (τελική φάση): ‘2 στα 2’ ο ΝΟΧ με Νηρέα! (photos)

Γ’ Εθνική (πόλο-τελική φάση): Τ’ αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Αναλυτικά τα μέχρι τώρα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το υπόλοιπο πρόγραμμα ως και τον μεγάλο τελικό:

8ΛΕΠΤΑ: 1-2, 4-5, 7-6, 9-9.

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (Γωγώ Τσινιά): Παναγόπουλος, Καράμπουλας, Κολλιόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Εμερετλής, Χριστοφής 2, Ζερνιώτης 3, Γουρδούτης, Τσιτσαράς 1, Μεντζίνης 1, Γιαννόπουλος 2, Λουκόπουλος, Κοκμότος.

ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Νίκος Αλεξανδράκης): Βεζάκης, Παρίσης 5, Σιαβέλης, Αλεξανδράκης 1, Βιεννάς, Δεληγιάννης, Γιαννάτος 1, Σουσούνης, Παυλόπουλος, Ηλιάδης, Φουστέρης 1, Παπαδημητρίου 1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΝΟ Αγίου Νικολάου 12 40-22, ΝΟ Χαλκίδας 6 31-17, ΑΝΟ Αργυρούπολης 4 23-23, Νηρέας Πατρών 1 19-31, Νίκη Βόλου 0 19-36.

8ΛΕΠΤΑ: 0-5, 1-10, 4-15, 8-19.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ (Θόδωρος Ανανιάδης): Χατζημιχαήλ, Καστρινός, Ευτυχίδης, Ν. Πατέρας 4, Συμιτλιώτης, Μ. Πατέρας, Παπαγεωργίου 3, Γ. Πατέρας, Ανδρεαδάκης, Γ. Ανανιάδης, Κ. Ανανιάδης 1, Κερκίδης.

ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Κωνσταντίνος Πετρόπουλος): Τερεζάκης, Χιώτης 1, Κλαφιανός 2, Τριανταφυλλίδης 2, Κ. Τσιότσιος, Μακρής 1, Κοκκίνης 4, Αβραμόπουλος 1, Παπασταθόπουλος, Βλάσσης, Νταλής 2, Δουρδούνας, Σπυρίδης, Μπαζάνης 1, Χ. Τσιότσιος 5.

ΝΟ Ιτέας-ΣΑΠΚ Νεάπολης 8-4

8ΛΕΠΤΑ: 2-1, 4-1, 6-2, 8-4.

ΝΟ ΙΤΕΑΣ (Δημήτρης Κουλουμπούρος): Μιχαλόπουλος, Γιογάκης 1, Μήττας, Καραχάλιος 1, Κουτρολίκος, Καΐλας, Παρατσόκας 2, Τσιγαρίδας 4, Κούκος.

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Αλέξανδρος Μητρούσης): Μύτης, Παπαδόπουλος 2, Πέτακας, Ιωσηφίδης, Λαζαρίδης, Διονυσόπουλος, Ζαβρακίδης 1, Ζουμπουλής, Κατσικάρης, Μπερίτσε, Χαλαϊτζίδης, Καραπερίδης 1, Κλεπουσνιώτης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας 9 46-24, ΝΟ Ιτέας 9 41-20, ΣΑΠΚ Νεάπολης 6 48-33, ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες 0 19-37, ΑΟ Καστέλας 0 15-44.