EVIASPORTS ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΠΟΛΟ

Γ’ Εθνική (τελική φάση): Άνετη νίκη στην πρεμιέρα ο ΝΟΧ! (photos)

Με άνετη επικράτηση επί της Νίκης Βόλου 14-7 ξεκίνησε ο ΝΟΧ τις υποχρεώσεις του για την τελική φάση της Γ’ Εθνικής υδατοσφαίρισης, που διεξάγεται στη Χαλκίδα, κάνοντας το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά.

Μετά τα πρώτα λεπτά η ομάδα της Χαλκίδας άρχισε να βρίσκει ρυθμό και επιθετικά, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο 3-0, ενώ στο ημίχρονο το σκορ είχε γίνει 6-2. Το τρίτο οκτάλεπτο ήταν το καλύτερο του ΝΟΧ, προσφέροντας θέαμα στους φίλους του και εκτοξεύοντας τη διαφορά στο +9 (11-2). Απόλυτα διαδικαστικής σημασίας η τελευταία περίοδος, με τον Γιάννη Αλαφάκη να δίνει ακόμη περισσότερο χρόνο συμμετοχής στα νέα ‘φυντάνια’ της ομάδας και ταυτόχρονα ‘ανάσες’ στους παλιότερους, ενόψει της απαιτητικής συνέχειας του επόμενου τριημέρου, στο οποίο ο ‘ιππόκαμπος’ πιθανότατα θα κληθεί να δώσει συνολικά ακόμη πέντε παιχνίδια, προκειμένου να φτάσει στον στόχο της ανόδου στη Β’ Εθνική.

8ΛΕΠΤΑ: 3-0, 6-2, 11-2, 14-7.

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γιάννης Αλαφάκης): Πουλής, Ανδριανόπουλος 1, Παλαιολόγος, Γάτος 1, Αλαφάκης 2, Καρλής 3, Π. Μερκουριάδης, Γεροντίτης, Κωνσταντινίδης 1, Α. Μερκουριάδης 1, Ν. Μερκουριάδης 2, Αθάνατος, Τρίκας, Μανουσάκης 1, Βαβουλιώτης 1.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Κωνσταντέλιας): Βαλάσης, Δασκαλάκης 1, Πετρίδης 2, Μαυρομάτης 1, Ζαχαριάς, Άγγος, Παναγόπουλος, Μάκος 2, Αναστόπουλος, Ματσαγκόσι 1, Σινάνης.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Αναλυτικά το τι έγινε στα άλλα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές στους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΝΟ Χαλκίδας-Νίκη Βόλου 14-7

ΝΟ Αγίου Νικολάου-ΑΝΟ Αργυρούπολης 11-3

8ΛΕΠΤΑ: 4-1, 6-1, 8-2, 11-3.

ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Ασκοξυλάκης, Αμπατζίδης 23, Γεωργόπουλος, Χανδανός 4, Κουλουράκης, Φάζος 4, Μ. Κάμπανος Ι, Κώτσος, Διαλυνάς, Κοντογιάννης, Στάικος, Μ. Κάμπανος ΙΙ.

ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Νίκος Αλεξανδράκης): Βεζάκης, Παρίσης 1, Κ. Ηλιάδης, Αλεξανδράκης 1, Βιέννας, Δεληγιάννης, Γιαννάτος, Σουσούνης, Παυλόπουλος 1, Γ. Ηλιάδης, Κίτσος, Φουστέρης, Μαγκιώρης, Ζαχαρίου, Παπαδημητρίου.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΝΟ Αγίου Νικολάου 3 11-3, ΝΟ Χαλκίδας 3 14-7, Νηρέας Πατρών 0 0-0, Νίκη Βόλου 0 7-14, ΑΝΟ Αργυρούπολης 0 3-11.

Παρασκευή 1/10

2η αγωνιστική

11.30 π.μ.

Νίκη Βόλου-ΝΟ Αγ. Νικολάου

12.45 μ.μ.

Νηρέας Πατρών-ΝΟ Χαλκίδας

3η αγωνιστική

7.30 μ.μ.

ΑΝΟ Αργυρούπολης-Νίκη Βόλου

8.45 μ.μ.

ΝΟ Αγ. Νικολάου-Νηρέας Πατρών

Σάββατο 2/10

4η αγωνιστική

11.30 π.μ.

Νηρέας Πατρών-ΑΝΟ Αργυρούπολης

12.45 μ.μ.

ΝΟ Χαλκίδας-ΝΟ Αγ. Νικολάου

5η αγωνιστική

6.30 μ.μ.

Νίκη Βόλου-Νηρέας Πατρών

7.45 μ.μ.

ΑΝΟ Αργυρούπολης-ΝΟ Χαλκίδας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΝΟ Ιτέας-ΑΟ Καστέλας 15-4

8ΛΕΠΤΑ: 4-1, 7-1, 12-3, 15-4.

ΝΟ ΙΤΕΑΣ (Δημήτρης Κουλουμπούρος): Μιχαλόπουλος, Γιογάκης 1, Μήττας 4, Καραχάλιος, Κουτρολίκος 2, Καΐλας, Παρατσόκας 2, Τσιγαρίδας 3, Κούκος 3.

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ (Ξενοφών Μαρκόπουλος): Υδραίος, Τζατζάνης, Κανάκης, Σαϊβανίδης, Ν. Κοτσάμπας 1, Χ. Κοτσάμπας 1, Γαβαλάς 1, Γεωργίου 1, Μουτακίδης.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

ΣΑΠΚ Νεάπολης-ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας 10-14

8ΛΕΠΤΑ: 2-5, 3-10, 7-13, 10-14.

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Αλέξανδρος Μητρούσης): Μύτης, Παπαδόπουλος 2, Πέτακας, Ιωσηφίδης 3, Λαρίδης 1, Διονυσόπουλος, Ζαβρακίδης 1, Ζουμπουλής, Κατσικάρης, Μπερίτζε, Χαλαϊτσίδης 2, Καραπερίδης 1, Κλεπουσνιώτης.

ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Κωνσταντίνος Πετρόπουλος): Τερεζάκης, Πετρόπουλος, Καψιάνος 3, Τριανταφυλλίδης, Κ. Τσιότσιος 5, Κοκκίνης 2, Αβραμόπουλος 1, Παπασταθόπουλος, Βλάσσης, Ντάλης, Δουρδούνας, Μπαζάνης, Χιώτης, Χ. Τσιότσιος 3.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΝΟ Ιτέας 3 15-4, ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας 3 14-10, ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες 0 0-0, ΣΑΠΚ Νεάπολης 0 10-14, ΑΟ Καστέλας 0 4-15.

Παρασκευή 1/10

2η αγωνιστική

9 π.μ.

ΑΟ Καστέλας-ΣΑΠΚ Νεάπολης

10.15 π.μ.

ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες-ΝΟ Ιτέας

3η αγωνιστική

5 μ.μ.

ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας-ΑΟ Καστέλας

6.15 μ.μ.

ΣΑΠΚ Νεάπολης-ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες

Σάββατο 2/10

4η αγωνιστική

9 π.μ.

ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες-ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας

10.15 π.μ.

ΝΟ Ιτέας-ΣΑΠΚ Νεάπολης

5η αγωνιστική

4 μ.μ.

ΑΟ Καστέλας-ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες

5.15 μ.μ.

ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας-ΝΟ Ιτέας

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ Όμιλος): Πανόραμα (16/2)

eviasports

Στοίχημα: Παρέα με τα φαβορί!

eviasports

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Βασιλικού 73-71

Παναγιώτης Νικολάου
-->