EVIASPORTS ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΠΟΛΟ

Γ’ Εθνική (πόλο-τελική φάση): Τ’ αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Με την τρίτη αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα τ’ απόγευμα η τελική φάση του πρωταθλήματος πόλο της Γ’ Εθνικής, με τον ΝΟ Χαλκίδας να κάνει το ρεπό του.

Αναλυτικά τα μέχρι τώρα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές στους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΝΟ Χαλκίδας-Νίκη Βόλου 14-7

ΝΟ Αγίου Νικολάου-ΑΝΟ Αργυρούπολης 11-3

2η αγωνιστική

Νηρέας Πατρών-ΝΟ Χαλκίδας 3-11

Νίκη Βόλου-ΝΟ Αγίου Νικολάου 6-11

3η αγωνιστική

ΑΝΟ Αργυρούπολης-Νίκη Βόλου 11-6

8ΛΕΠΤΑ: 3-1, 6-1, 8-5, 11-6.

ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Νίκος Αλεξανδράκης): Βεζάκης, Παρίσης 3, Κ. Ηλιάδης, Σ. Αλεξανδράκης, Μπαραδάκης, Δεληγιάννης 1, Γιαννάτος, Σουσούνης 1, Παυλόπουλος, Γ. Ηλιάδης, Βιεννάς 2, Φουστέρης, Μαγκιώρης, Ζαχαρίου 3, Παπαδημητρίου 1.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Κωνσταντέλιας): Βαλάσης, Δασκαλάκης, Πετρίδης 2, Μαυρομάτης, Ζαχαριάς 1, Άγγος 3, Παναγόπουλος, Μάκος, Αναστασόπουλος, Ματσάγκος, Σινάνης.

ΝΟ Αγίου Νικολάου-Νηρέας Πατρών 11-7

8ΛΕΠΤΑ: 3-1, 6-3, 8-5, 11-7.

ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Ασκοξυλάκης, Αμπατζίδης 1, Γεωργόπουλος, Χανδανός 2, Ν. Κουλουράκης, Φάζος 2, Μ. Κάμπανος Ι 4, Κώτσος, Διαλυνάς, Κοντογιάννης, Στάικος, Μ. Κάμπανος ΙΙ 2, Ι. Κουλουράκης.

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (Γωγώ Τσινιά): Παναγόπουλος, Καράμπουλας 1, Κολλιόπουλος, Χρυσανθακόπουλος, Χριστοφής, Ζερνιώτης 3, Γουρδούπης, Τσιτσάρας 1, Μεντζίνης, Γιαννόπουλος 2, Δελαπόρτας, Λουκόπουλος, Κοκμοτός.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΝΟ Αγίου Νικολάου 9 33-16, ΝΟ Χαλκίδας 6 25-10, ΑΝΟ Αργυρούπολης 3 14-14, Νηρέας Πατρών 0 10-22, Νίκη Βόλου 0 19-36.

Σάββατο 2/10

4η αγωνιστική

11.30 π.μ.

Νηρέας Πατρών-ΑΝΟ Αργυρούπολης

12.45 μ.μ.

ΝΟ Χαλκίδας-ΝΟ Αγίου Νικολάου

5η αγωνιστική

6.30 μ.μ.

Νίκη Βόλου-Νηρέας Πατρών

7.45 μ.μ.

ΑΝΟ Αργυρούπολης-ΝΟ Χαλκίδας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΝΟ Ιτέας-ΑΟ Καστέλας 15-4

ΣΑΠΚ Νεάπολης-ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας 10-14

2η αγωνιστική

ΑΟ Καστέλας-ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-16

ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες-ΝΟ Ιτέας 12-18

3η αγωνιστική

ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας-ΑΟ Καστέλας 13-6

8ΛΕΠΤΑ: 5-1, 9-2, 12-4, 13-6.

ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Κωνσταντίνος Πετρόπουλος): Τερεζάκης, Πετρόπουλος, Κλαφιανός 2, Τριανταφυλλίδης 2, Κ. Τσιότσιος 1, Μακρής, Αβραμόπουλος 2, Παπασταθόπουλος, Βλάσσης 1, Νταλής 1, Δουρδούνας 1, Σπυρίδης, Μπαζάνης, Χ. Τσιότσιος 3.

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ (Ξενοφών Μαρκόπουλος): Υδραίος, Τζατζάνης, Κανάκης 1, Σαϊβανίδης, Νικολαΐδης, Ν. Κοτσάμπας 2, Χ. Κοτσάμπας 1, Γαβαλάς, Γεωργίου 2, Μουτακίδης.

ΣΑΠΚ Νεάπολης-ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες 18-6

8ΛΕΠΤΑ: 5-1, 12-4, 15-4, 18-6.

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (Αλέξανδρος Μητρούσης): Μύτης, Παπαδόπουλος, Πέτακας, Ιωσηφίδης  2, Λαρίδης 2, Διονυσόπουλος 1, Ζαβρακίδης 4, Ζουμπουλής 2, Κατσικάρης 2, Μπερίτζε 1, Χαλαϊτζίδης 3, Καραπερίδης 1, Κλεπουσνιώτης.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ (Θόδωρος Ανανιάδης): Καστρινός, Κεκρίδης, Ευτυχίδης, Ν. Πατέρας 3, Συμιτλιώτης, Μ. Πατέρας 1, Παπαγεωργίου 1, Γ. Πατέρας, Ανδρεαδάκης, Π. Ανανιάδης 1, Κ. Ανανιάδης, Χατζημιχαήλ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας 6 27-16, ΝΟ Ιτέας 6 33-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης 6 44-25, ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες 0 18-36, ΑΟ Καστέλας 0 15-44.

Σάββατο 2/10

4η αγωνιστική

9 π.μ.

ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες-ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας

10.15 π.μ.

ΝΟ Ιτέας-ΣΑΠΚ Νεάπολης

5η αγωνιστική

4 μ.μ.

ΑΟ Καστέλας-ΝΟ Καβάλα Αργοναύτες

5.15 μ.μ.

ΠΑΕ Αργής Καλαμάτας-ΝΟ Ιτέας

Γ’ Εθνική (τελική φάση): Άνετη νίκη στην πρεμιέρα ο ΝΟΧ! (photos)

Γ’ Εθνική (τελική φάση): ‘2 στα 2’ ο ΝΟΧ με Νηρέα! (photos)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ανάποδος-Αφράτι 1-2

Κώστας Λαγός

Οταν η Ιντερ του Ζοσέ απέκλειε την Μπάρτσα

Νίκος Μποζιονέλος

Πέρσι… σαν σήμερα (14/2/2020)

eviasports
-->