ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Αποτελέσματα & βαθμολογίες (29/9)

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της πρώτης φάσης του κυπέλλου ΕΠΣΕ ‘Πανταζής Απόστολος’.

ΠΡΩΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ταξιάρχης-Σκεπαστή 0-3

Αρτεμησιακός-ΟΠΑ Αιδηψού 1-1

2η αγωνιστική

Σκεπαστή-Αρτεμησιακός 3-0 α.α.

ΟΠΑ Αιδηψού-Ταξιάρχης 3-0

3η αγωνιστική

Ταξιάρχης-Αρτεμησιακός 0-3

ΟΠΑ Αιδηψού-Σκεπαστή 0-5

  1. Σκεπαστή 9
  2. Αρτεμησιακός 4 4-4*
  3. ΟΠΑ Αιδηψού 4 4-6*
  4. Ταξιάρχης 0

*Η ΕΠΣΕ έχει απευθυνθεί στη Νομική Υπηρεσία της ΕΠΟ για την τελική βαθμολογική κατάταξη μεταξύ Αρτεμησιακού και ΟΠΑ Αιδηψού.

 

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Κήρινθος-Ιστιαία 0-5

Μαντούδι-Ευβοϊκός Γουβών 2-0

2η αγωνιστική

Ευβοϊκός Γουβών-Κήρινθος 3-0

Ιστιαία-Μαντούδι 2-2

3η αγωνιστική

Μαντούδι-Κήρινθος 4-0

Ιστιαία-Ευβοϊκός Γουβών 1-1

  1. Μαντούδι 7
  2. Ιστιαία 5
  3. Ευβοϊκός Γουβών 4
  4. Κήρινθος 0

 

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Αιδηψός-Δόξα Προκοπίου 2-1

2η αγωνιστική

Δόξα Προκοπίου-Ατρόμητος Βασιλικών (2/10)

3η αγωνιστική

Ατρόμητος Βασιλικών-Αιδηψός (6/10)

  1. Αιδηψός 3
  2. Ατρόμητος Βασιλικών 0
  3. Δόξα Προκοπίου 0

 

ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Αλάτσατα-Μακρυκάπα 1-0

Σταυρός-Πισσώνας (3/10)

2η αγωνιστική

Μακρυκάπα-Σταυρός 3-0

Πισσώνας-Αλάτσατα 3-5

3η αγωνιστική

Αλάτσατα-Σταυρός 4-0

Πισσώνας-Μακρυκάπα 0-5

  1. Αλάτσατα 9
  2. Μακρυκάπα 6
  3. Πισσώνας 0
  4. Σταυρός 0

 

ΠΕΜΠΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Καλοχώρι/Παντείχι-ΑΕ Χαλκίδας 1-1

2η αγωνιστική

ΑΕ Χαλκίδας-Παντριαδικός 2-3

3η αγωνιστική

Παντριαδικός-Καλοχώρι/Παντείχι 1-2

  1. Καλοχώρι/Παντείχι 4
  2. Παντριαδικός 3
  3. ΑΕ Χαλκίδας 1

 

ΕΚΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΑΟ Χαλκίς-Καθενοί 5-0

2η αγωνιστική

Καθενοί-Απόλλων Παραλίας (3/10)

3η αγωνιστική

Απόλλων Παραλίας-ΑΟ Χαλκίς 0-8

  1. ΑΟ Χαλκίς 3
  2. Καθενοί 0
  3. Απόλλων Παραλίας 0

 

ΕΒΔΟΜΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Δροσιά-ΠΑΟ Πολιτικών 3-2

2η αγωνιστική

ΠΑΟ Πολιτικών-Καστέλλα 1-3

3η αγωνιστική

Καστέλλα-Δροσιά 1-1

  1. Καστέλλα 4
  2. Δροσιά 4
  3. ΠΑΟ Πολιτικών 0

 

ΟΓΔΟΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Αμαρυνθιακός-Προποντίδα 4-1

Ληλάντιο-Απόλλων Ερέτριας 1-3

2η αγωνιστική

Απόλλων Ερέτριας-Αμαρυνθιακός 0-6

Προποντίδα-Ληλάντιο 5-1

3η αγωνιστική

Ληλάντιο-Αμαρυνθιακός 2-8

Προποντίδα-Απόλλων Ερέτριας 0-1

  1. Αμαρυνθιακός 9
  2. Απόλλων Ερέτριας 6
  3. Προποντίδα 3
  4. Ληλάντιο 0

 

ΕΝΑΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Λήλας Βασιλικού-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2-1

2η αγωνιστική

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Μιαούλης Φύλλων (3/10)

3η αγωνιστική

Μιαούλης Φύλλων-Λήλας Βασιλικού 1-3

  1. Λήλας Βασιλικού 6
  2. Μιαούλης Φύλλων 0
  3. Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 0

 

ΔΕΚΑΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ελλήσποντος-Κεραυνός Χαλκίδας 5-0

2η αγωνιστική

Κεραυνός Χαλκίδας-Αυλίδα (2/10)

3η αγωνιστική

Αυλίδα-Ελλήσποντος 0-3

  1. Ελλήσποντος 6
  2. Αυλίδα 0
  3. Κεραυνός Χαλκίδας 0

 

ΕΝΔΕΚΑΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Όλυμπος Γυμνού-Λουκίσια (3/10)

2η αγωνιστική

Λουκίσια-Ερμήλιος 2-2

3η αγωνιστική

Ερμήλιος-Όλυμπος Γυμνού 2-3

  1. Όλυμπος Γυμνού 3
  2. Λουκίσια 1
  3. Ερμήλιος 1

 

ΔΩΔΕΚΑΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Νηλέας Νεοχωρίου-Αυλωνάρι 3-1

Κριεζά-Άγιος Λουκάς (3/10)

2η αγωνιστική

Αυλωνάρι-Κριεζά 5-0

Άγιος Λουκάς-Νηλέας Νεοχωρίου 0-2

3η αγωνιστική

Νηλέας Νεοχωρίου-Κριεζά 3-0

Άγιος Λουκάς-Αυλωνάρι 0-3

  1. Νηλέας Νεοχωρίου 9
  2. Αυλωνάρι 6
  3. Άγιος Λουκάς 0
  4. Κριεζά 0

 

ΔΕΚΑΤΟΣ ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ταμυναϊκός-Δύστος 6-2

2η αγωνιστική

Δύστος-Μαρμάρι 5-0

3η αγωνιστική

Μαρμάρι-Ταμυναϊκός 1-7

  1. Ταμυναϊκός 6
  2. Δύστος 3
  3. Μαρμάρι 0

 

ΔΕΚΑΤΟΣ ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ζάρακες-Κάρυστος 2-3

2η αγωνιστική

Ζάρακες-Στύρα (3/10)

3η αγωνιστική

Στύρα-Κάρυστος 0-6

  1. Κάρυστος 6
  2. Στύρα 0
  3. Ζάρακες 0

 

*Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι δύο πρώτες στη βαθμολογία ομάδες κάθε ομίλου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (4/11)

Κώστας Λαγός

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Λουκίσια-Ερμήλιος 2-2

Βησσαρίωνας Νάνος

ΑΟΝ Αρτάκης: Αποχώρηση-παραίτηση Π. Βουλέρη

Κώστας Λαγός
-->