EVIASPORTS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (23/9/2018): Δροσιά-Αρτάκη 3-4 (πέν., κ.δ. & παρ.: 3-3) (video)

Η Αρτάκη επικράτησε στα πέναλτι της Δροσιάς με 4-3 και προκρίθηκε στην τέταρτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας, σαν σήμερα 23/9.

Εξαιρετικό και αμφίρροπο το παιχνίδι, με τον ΑΟΝΑ να ανοίγει το σκορ στο 16′ με τέρμα του Μαστροκώστα και στο 43′ τον ΑΠΚΟ να ισοφαρίσει με γκολ του Σεϊνταράσι. Στο 54′ ο Αργυρός ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ για τους γηπεδούχους, όμως η Αρτάκη ‘απάντησε’ γρήγορα με τον Μπαλαμπάνη να ισοφαρίζει τρία λεπτά σε 2-2, μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να ‘αγκαλιάζουν’ την πρόκριση στο 77′ όταν ο Θωμάς τους έδωσε και πάλι το προβάδισμα (2-3). Η Δροσιά όμως δεν το έβαλε κάτω και τελικά έφτασε στην ισοφάριση στο 87′ με το γκολ του Χ. Ελευθερίου, το οποίο οδήγησε το ματς στην παράταση. Στο έξτρα μισάωρο δεν άλλαξε κάτι, έτσι οι ομάδες οδηγήθηκαν στη ‘ρώσικη ρουλέτα’ του ποδοσφαίρου, όπου τελικά οι Αρτακιανοί επικράτησαν με 4-3.

Αναλυτικά η διαδικασία των πέναλτι:

1. Ματζούνης 1-0
  2. Μπαλαμπάνης 1-1
  3. Κάκιος 2-1
  4. Θωμάς 2-2
  5. Καρλατήρας 2-2 (απέκρουσε ο Αγριόδημος)
  6. Γεωργίου 2-3
  7. Βαρσαμάς 2-3 (αστόχησε)
  8. Λούκας 2-3 (απέκρουσε ο Αναστασίου)
  9. Αργυρός 3-3
  10. Τσομπάνης 3-4

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Κωνστάντιος-Πριόνας.

ΓΚΟΛ: 43′ Σεϊνταράσι, 54′ Αργυρός, 87′ Χ. Ελευθερίου-16′ Μαστροκώστας, 57′ Μπαλαμπάνης, 77′ Θωμάς.

Δροσιά (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αναστασίου, Β. Νάνος (64’ Καρλατήρας), Δεληγιάννης, Δουρδουβέλας, Προβής, Κάκιος, Σ. Ελευθερίου, Ν. Σουλιωτάκης (57’ Βαρσαμάς), Αργυρός, Μπασούκος (66’ Χ. Ελευθερίου), Σεϊνταράσι (79’ Ματζούνης).

Αρτάκη (Βαγγέλης Ζέρβας): Αγριόδημος, Μπελίτσος, Μπαλαμπάνης, Πουρνής, Τσούτης, Μαστροκώστας (79’ Γεωργίου), Λούκας, Ζαχαρόπουλος, Κούκα (64’ Θωμάς), Τουρκοχωρίτης (65’ Τσομπάνης), Κολιόπουλος (68’ Λειβαδίτης).

Σαν Σήμερα (4/4/2012): Πλατανιάς-Ηρακλής Ψαχνών 0-0 (video)

ΠΑΕ Ληλαντίων: Έκοψε την πίτα για το νέο έτος

Δ. Βαλκάνος: ‘Έχω πολλή εμπιστοσύνη και όρεξη για δουλειά σ’ όλο αυτό που πάμε να στήσουμε’