EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (18/9/2016): Δροσιά-Παντριαδικός 2-1 (video)

Η Δροσιά κέρδισε με 2-1 τον Παντριαδικό, σαν σήμερα 18/9, για την πρώτη αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 32′ με εκτέλεση φάουλ του Τσαλιαγκού. Ο ΑΠΚΟ κατάφερε να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα, φτάνοντας στην ανατροπή στο σκορ. Αρχικά στο 84′ ο Σίμος με πλασέ από κοντά ισοφάρισε σε 1-1 και με παρόμοιο τρόπο, πέντε λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δροσιά (Σταμάτης Μπαλάνος): Κατσιμήτρος, Ρ. Τσούτης, Νικολάου (46′ Πολυχρόνης), Δημητρίου, Γ. Φρυγανάς, Σίμος, Τσουπεής, Μπούρικας, Φτούλης (66′ Λάμπρου), Τσομάτσκα (90’+ Προβής), Τρίκκας.

Παντριαδικός (Άγγελος Βογιατζής): Οικονομίδης, Καραμπέτσος, Μπελίτσος, Σέχου, Γκρινιάρης, Γ.Θ. Σιαράπης (79′ Κεραμιδάς), Γ. Χασάνδρας, Τσαλιαγκός, Τσούτσης (90’+ Βαξεβάνης), Καραντάκης, Χασάνδρας (72′ Κερίζα).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ελλήσποντος-Αρτάκη 0-1, Μακρυκάπα-Αυλίδα 1-0, Αστέρας Βατώντα-Καστέλλα 0-0, Δροσιά-Παντριαδικός 2-1, Αυλωνάρι-Λήλας Βασιλικού 1-2, Απόλλων Ερέτριας-Ηρακλής Ψαχνών 3-1, ΑΕΚ Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού 4-0, Ακαδημία Ιστιαίας-Ταμυναϊκός 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΕΚ Χαλκίδας 3, Ταμυναϊκός 3, Απόλλων Ερέτριας 3, Δροσιά 3, Λήλας Βασιλικού 3, Μακρυκάπα 3, Αρτάκη 3, Αστέρας Βατώντα 1, Καστέλλα 1, Ελλήσποντος 0, Αυλίδα 0, Παντριαδικός 0, Αυλωνάρι 0, Ηρακλής Ψαχνών 0, Ακαδημία Ιστιαίας 0, Όλυμπος Γυμνού 0.

Ταμυναϊκός-Προποντίδα 3-0

Κ. Παπαρίδης: ‘Πρέπει να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα’