EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (17/9/2016): Ελλήσποντος-Αρτάκη 0-1 (video)

Η Αρτάκη κέρδισε τον Ελλήσποντο με 1-0, σαν σήμερα 17/9, στην πρεμιέρα της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο ΑΟΝΑ έφτασε στην επικράτηση χάρις στο γκολ του Μπαλαμπάνη στο έβδομο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαλαμπάνη. Γενικότερα οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή, χάνοντας ευκαιρίες για να ‘κλειδώσουν’ τη νίκη και έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις με τον Μπασούκο, με την ομάδα της Λαμψάκου λίγα λεπτά πιο πριν (88′) να φτάνουν κοντά στην ισοφάριση με πλασέ του Κοβού από κοντά (μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαϊμπάκη), που όμως δεν βρήκε στόχο.

Ελλήσποντος (Γιάννης Καρβέλης): Χιώτης, Κατσικαβάλης, Λάζρι, Μαραγκός (46′ Σιγανός λ.τ.), Β. Τριανταφύλλου, Αγγελάκης, Τζαφέρος (56′ Νάνος), Νόνας (75′ Ι. Τριανταφύλλου), Κούτρας, Μπαϊμπάκης, Κοβός

Αρτάκη (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Τσάμαρης, Μαστροκώστας (30′ Ταψής λ.τ.), Μπαλαμπάνης (80′ Γκέκας λ.τ.), Πεππές, Πουρνής, Σεχάι, Μπασούκος, Κονόμι, Μαντάς, Αποστόλου (60′ Μιχαλάς λ.τ.), Β. Κολιόπουλος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ελλήσποντος-Αρτάκη 0-1, Μακρυκάπα-Αυλίδα 1-0, Αστέρας Βατώντα-Καστέλλα 0-0, Δροσιά-Παντριαδικός 1-2, Αυλωνάρι-Λήλας Βασιλικού 1-2, Απόλλων Ερέτριας-Ηρακλής Ψαχνών 3-1, ΑΕΚ Χαλκίδας-Όλυμπος Γυμνού 4-0, Ακαδημία Ιστιαίας-Ταμυναϊκός 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΕΚ Χαλκίδας 3, Ταμυναϊκός 3, Απόλλων Ερέτριας 3, Παντριαδικός 3, Λήλας Βασιλικού 3, Μακρυκάπα 3, Αρτάκη 3, Αστέρας Βατώντα 1, Καστέλλα 1, Ελλήσποντος 0, Αυλίδα 0, Δροσιά 0, Αυλωνάρι 0, Ηρακλής Ψαχνών 0, Ακαδημία Ιστιαίας 0, Όλυμπος Γυμνού 0.

ΕΠΟ: ‘Τελείωσε η επιτροπεία των FIFA/UEFA’

ΠΑΟ Πολιτικών: Ανακοίνωση δυσαρέσκειας για το έργο φωτισμού στο γήπεδο

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (19-20 Σεπτεμβρίου)