EVIASPORTS ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο Ελλάδας: Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη 2η φάση-πιθανοί αντίπαλοι Αρτάκης

To μεγαλύτερο μέρος της πρώτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 5/9.

Να θυμίσουμε ότι στην επόμενη φάση προκρίθηκαν απευθείας οι Διαγόρας Βραχνεΐκων, Μακεδονικός και Αταλάντη μιας και οι αντίπαλοι τους Ζάκυνθος, Απόλλων Πόντου και Πανιώνιος αντίστοιχα δήλωσαν συμμετοχή στην Super League 2. Παράλληλα, ο Χαραυγιακός πέρασε χωρίς αγώνα στην 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στην δεύτερη φάση εισιτήριο έκλεισαν οι ΑΕ Λευκίμμης, Κοζάνη, Αίας Σαλαμίνας, Άγιος Νικόλαος, Αήττητος Σπάτων, Προοδευτική, Τηλυκράτης Λευκάδας, ΑΟ Υπάτου, Ερμής Μελιγούς, Άρης Σκάλας,  Αρτάκη, Ηλιούπολη, Παναχαϊκή, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Εδεσσαϊκός, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας, Αλεξανδρούπολη, Αγροτικός Αστέρας, Άρης Αβάτου, Εθνικός Σοχού, Πανδραμαϊκός, Αναγέννηση Πλαγιάς, Παναγρινιακός, ΠΟ Φήκης, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, Θησέας Αγριάς, Αμβρυσσέας Διστόμου και Γιούχτας.

Υπολείπονται τα εξής παιχνίδια, για να ολοκληρωθεί η πρώτη φάση (5/9):

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι

ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός

Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου

Αιολικός-Πανελευσινιακός

Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβά

Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω

ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος

ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας

 

Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου:

ΑΕ Λευκίμμης*-Ατρόμητος Παλαμά 2-2 (κ.δ., παρ.: 3-2)

ΦΣ Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1

Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 0-0 (κ.δ. & παρ., πέν.: 3-4)

Άγιος Νικόλαος-Αστέρας Βάρης 2-0

ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων 0-3

Προοδευτική-ΑΣ Σαντορίνη 2020 2-0

Πανιώνιος-Αταλάντη*

Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-3

ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού 7-1

Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 3-2

Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 1-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων*-ΑΠΣ Ζάκυνθος

Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας 1-0

Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης 4-0

Φωστήρας-Παναχαϊκή 1-2

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου 4-1

Απόλλων Πόντου-Μακεδονικός*

Εδεσσαϊκός-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 2-0

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0

Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0

Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4

Αναγέννηση Γιαννιτσών-Άρης Αβάτου 1-2

Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0

Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3

Αναγέννηση Πλαγιάς-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1

Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας 0-0 (κ.δ. & παρ., πέν.: 4-3)

ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας 1-0

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου 2-0

ΟΦΑΜ-Θησέας Αγριάς 0-1

Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1 (παρ.: 1-2)

Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου 1-0

*Οι ομάδες με αστερίσκο προκρίθηκαν στην επόμενη φάση, καθώς οι αντίπαλοι τους (Πανιώνιος, Απόλλων Πόντου, ΑΠΣ Ζάκυνθος) δήλωσαν συμμετοχή στη Super League 2. Θυμίζουμε ότι ο Χαραυγιακός πέρασε χωρίς αγώνα στην 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

*με πορτοκαλί χρώμα οι ομάδες του τρίτου ομίλου (ως τώρα έχουν προκριθεί οι: Ερμής Μελίγους, Άρης Σκάλας, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Αρτάκη, Ηλιούπολη, Παναχαϊκή, Αταλάντη, Χαραυγιακός) στον οποίο βρίσκεται η Αρτάκη, και οι οποίες λογικά θα βρίσκονται στον ίδιο όμιλο και στη δεύτερη φάση.

Πηγή: mikriliga.com

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Ορισμός αγώνα πρωταθλήματος

Κώστας Λαγός

Photo album απ’ το ΠΑΟ Κανήθου-ΑΕΚ Χαλκίδας

Κώστας Λαγός

Ατρόμητος Βασιλικών-Ανατολή Αγδινών 4-1

Κώστας Λαγός
-->