EVIASPORTS.GR ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΛΟ ΣΤΗΛΕΣ

ΠΟΛΟ (Κλήρωση Γ’ Εθνικής): Ξανασυναντιούνται ΝΟ Χαλκίδας & ΝΟ Αλιβερίου μετά από 41 χρόνια!

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Γ’ Εθνικής υδατοσφαίρισης, με τον ΝΟ Χαλκίδας και τον ΝΟ Αλιβερίου να συμμετέχουν στο πρωτάθλημα και να κληρώνονται να συναντηθούν ξανά μετά από 41 χρόνια!

Τελευταία φορά που ΝΟΑ και ΝΟΧ είχαν συναντηθεί ήταν στις 25-27/7/1980, σε αγώνες για την ίδια κατηγορία που είχαν διεξαχθεί στη Λάρισα (ένα χρόνο νωρίτερα περίπου, στις 18-20/8/1979, είχαν ανταμώσει ως αντίπαλοι και στη Θεσσαλονίκη, για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής). 41 χρόνια μετά θα συναντηθούν και πάλι, αυτή τη φορά στη Χαλκίδα, όπου θα διεξαχθεί ο όμιλος στον οποίο βρίσκονται οι δύο ομάδες της Εύβοιας, στις 17-19/9. Ο ΝΟΧ (επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά από τρία χρόνια περίπου) θα στοχεύσει φέτος στην άνοδο, με τον ΝΟΑ να έχει στόχο να παρουσιάσει όσο το δυνατόν πιο ανταγωνιστικό πρόσωπο και να μαζέψει εμπειρίες για το μέλλον.

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1979: Όρθιοι: Παλαιολόγος Γ., Καλφαδήμος Κ., Αναστασιάδης Ν., Μαργέτης Χ., Γαβαλάς Λ., Λαμπρόπουλος Γ., Βενετσανόπουλος Θ., Μπούκος Ν., Ματσούκας Γ., Τρίκκας Κ., καθιστοί: Ματσούκας Δ., Μαδαρός Δ., Μαδαρός Ε., Καλαγάτσης Ι., Βήχος Μ.ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 1979: Όρθιοι: Γεωργίου Θ. (έφορος κολύμβησης), Παπαγεωργίου Γ. (Αντιπρόεδρος), Αλέξης Στ. (Πρόεδρος), καθιστοί: Αλέξης Σπ., Νίνος Χ., Κακαβάς Γ., Πόγκας Ευ., Κακαβάς Β., Καρακάνης Ι. Δεύτερη σειρά: Θεοδώρου Ν., Πόγκας Δ., Πατερίτσας Μ., Σταμέλος Γ., Παπακυρήκος Εμ. Μόνος: Καλουτάς Γ. (Προπονητής).ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 1980: Πάνω σειρά: Αλέξης Στ. (Πρόεδρος), Κακαβάς Γ., Παπακηρύκος Εμ., Πόγκας Δ., Πατερίτσας Μ., Γούνιας Γ., Καλουτάς Γ. (Προπονητής), κάτω σειρά: Μπαϊρακτάρης Ι., Αναστασίου Δ., Κρόκος Κ., Καρακάνης Ι., Πόγκας Ευ.1980-Κολυμβητήριο Λάρισας: Φωτογραφία από αγώνα για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Αναλυτικά το σχετικό δελτίο τύπου της ΚΟΕ, για την κλήρωση της Γ’ Εθνικής:

‘Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη (26/8) η κλήρωση στην Α’ Φάση στο Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στην υδατοσφαίριση των Ανδρών, με τη συμμετοχή 22 ομάδων.

Οι ομάδες έχουν χωριστεί σε τέσσερις ομίλους των τεσσάρων ομάδων και έναν όμιλο των έξι ομάδων.

Οι αγώνες της Α΄φάσης θα διεξαχθούν στις 17-19/9, με τις δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο (σύνολο 10) να παίρνουν το εισιτήριο για την Τελική Φάση του πρωταθλήματος (1-3/10), από όπου 2 ομάδες θα προβιβαστούν στη Β’ Ανδρών της περιόδου 2021-2022.

Οι αγώνες σε κάθε Όμιλο της Α’ Φάσης, κατ’ εξαίρεση για την περίοδο 2020-2021 διεξάγονται με μορφή τουρνουά (pool) σε 1 γύρο.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ ΡΟΔΟΥ

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΚΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

1η αγωνιστική:

ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλας

Υγρ. Στ. Ρόδου – ΚΟ Πεντέλης

2η αγωνιστική:

ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΚΟ Πεντέλης

Υγρ. Στ. Ρόδου – ΑΟ Καστέλας

3η αγωνιστική:

Υγρ. Στ. Ρόδου – ΝΟ Αγ. Νικολάου

ΑΟ Καστέλας – ΚΟ Πεντέλης

 

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

1η αγωνιστική

ΝΟ Χαλκίδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

ΝΟ Αλιβερίου – ΑΝΟ Αργυρούπολης

2η αγωνιστική:

ΝΟ Χαλκίδας – ΑΝΟ Αργυρούπολης

ΝΟ Αλιβερίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

3η αγωνιστική:

ΝΟ Αλιβερίου – ΝΟ Χαλκίδας

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΝΟ Αργυρούπολης

 

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ

ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

1η αγωνιστική:

ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λαμίας

ΝΟ Μεσολογγίου – Νίκη Βόλου

2η αγωνιστική:

ΝΟ Ιτέας – Νίκη Βόλου

ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λαμίας

3η αγωνιστική:

ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΟ Ιτέας

ΝΕ Λαμίας – Νίκη Βόλου

 

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΟΠΑΘΑ

ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

1η αγωνιστική:

Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Πρέβεζας

ΟΠΑΘΑ – Άργης Καλαμάτας

2η αγωνιστική:

Νηρέας Πάτρας – Άργης Καλαμάτας

ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Πρέβεζας

3η αγωνιστική:

ΟΠΑΘΑ – Νηρέας Πάτρας

ΝΟ Πρέβεζας – Άργης Καλαμάτας

 

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

1η αγωνιστική:

Εθν. Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης

Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας

Ποσειδών Ορεστιάδας – ΚΕ Κοζάνης

2η αγωνιστική:

ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΝΟ Καβάλας

ΚΕ Κοζάνης – Πανσερραϊκός

Εθν. Αλεξανδρούπολης – Ποσειδών Ορεστιάδας

3η αγωνιστική:

ΝΟ Καβάλας – ΚΕ Κοζάνης

Ποσειδών Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης

Πανσερραϊκός – Εθν. Αλεξανδρούπολης

4η αγωνιστική:

ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΕ Κοζάνης

Εθν. Αλεξανδρούπολης – ΝΟ Καβάλας

Ποσειδών Ορεστιάδας – Πανσερραϊκός

5η αγωνιστική:

ΚΕ Κοζάνης – Εθν. Αλεξανδρούπολης

ΝΟ Καβάλας – Ποσειδών Ορεστιάδας

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης’.

Ακολουθήστε το eviasports.gr στο Google News και μάθετε
πρώτοι όλα τα τελευταία αθλητικά νέα της Εύβοιας!
Ενισχύστε την προσπάθεια του eviasports.gr. Κάντε την Δωρεά σας μέσω PayPal ή μέσω τράπεζας Πειραιώς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: ΑΟ Χαλκίς-Φήκη 1-3

Χρήστος Σεφερλής

Κορονοϊός: Κλειστή στη Χαλκίδα η εστίαση στις 10/2

eviasports

Αβαντίδες: Ο απρόοπτος… επισκέπτης του τελικού! (video)

eviasports