EVIASPORTS ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Φ. Ιωαννίδης: ‘Άνοιξε λογαριασμό’ κόντρα στη Μίλαν! (videos)

Πρώτο γκολ για τη φετινή σεζόν, σε επίπεδο φιλικής αναμέτρησης, για τον Φώτη Ιωαννίδη.

Ο Χαλκιδέος άσος του Παναθηναϊκού, αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο του σπουδαίου φιλικού του ‘τριφυλλιού’ με τη Μίλαν και ήταν εκείνος, που σημείωσε το μοναδικό γκολ της ομάδας του στο 77ο λεπτό, σε φάση που πρέσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και εκμεταλλευόμενος το λάθος του, με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Τα γκολ της Μίλαν σημείωσε ο Ζιρού, στο 16′ και στο 43′.

ΜΙΛΑΝ (Στέφανο Πιόλι): Μανιάν (71′ Ταταρουσάνου) Καλάμπρια (71′ Καλούλου) Κιάερ (62′ Μαλντίνι), Τομόρι (62′ Ντίας), Ερναντές (72′ Καστιγιέχο) Σαλεμάκερς (72′ Μπαλό – Τουρέ) Κρούνιτς (83′ Καπόνε), Τονάλι (62′ Ρομανιόλι), Λεάο (62′ Μπενασέρ), Ζιρού (62′ Πομπέγκα), Ρέμπιτς (62′ Γκάμπια).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης (85΄ Ξενόπουλος), Κώτσιρας (76΄ Σάντσες), Σιδεράς, Βέλεθ (85΄ Σάρλια), Χουάνκαρ (86΄ Χατζηθεοδωρίδης), Πέρεθ, Αλεξανδρόπουλος(66΄ Αϊτόρ), Μαουρίσιο (76΄ Καρλίτος), Βιγιαφάνιες (46΄ Αγιούμπ), Χατζηγιοβάνης (46΄ Ενγκμπακοτό), Μακέντα (46΄ Ιωαννίδης).

Γ’ Εθνική: Προς τις 4/4 η σέντρα – Ποιοι ανεβαίνουν

ΑΕ Καθενών: Απέκτησε τον Β. Ανέστη

Τ. Ταυταρίδης: ‘Πήραμε μία μικρή ανάσα και πρέπει να συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό’