EVIASPORTS Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ Εθνική: Έτσι διαμορφώνεται ο χάρτης της νέας σεζόν – Οι εκκρεμότητες

Η mikriliga.com σας παρουσιάζει το χάρτη της νέας σεζόν στη Γ’ Εθνική, όπως αυτός έχει διαμορφωθεί μέχρι στιγμής! Σίγουροι 82, οι απουσίες και οι εκκρεμότητες.

Η Γ’ Εθνική της νέας σεζόν αριθμεί μέχρι στιγμής 82 ομάδες που θα αγωνιστούν σίγουρα την πρoσεχή αγωνιστική περίοδο, ενώ είναι σε εκκρεμότητα οι δηλώσεις συμμετοχής όσων δεν θα παίξουν στη Super League 2.

Οι 78 ομάδες της κατηγορίας δήλωσαν συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, συμπεριλαμβανομένων του Ορφέα Ξάνθης* που αποσύρθηκε από την άνοδο στη Super League 2 και των τριών της Football League (Απόλλων Πόντου, ΑΕΠ Κοζάνης και Σαντορίνη).

Δεν θα πάρουν μέρος τη νέα σεζόν στη Γ’ Εθνική οι: Αετός Οφρυνίου (ΕΠΣ Καβάλας), ΑΕ Καρίτσας (ΕΠΣ Πιερίας), Διαγόρας Στεφανοβικείου (ΕΠΣ Θεσσαλίας) και ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (ΕΠΣ Χανίων).

Σε εκκρεμότητα παραμένουν οι δηλώσεις συμμετοχής των ομάδων που δεν θα πάρουν μέρος στη Super League 2 και έχουν δικαίωμα να το κάνουν έως στις 20/8.

Η mikriliga.com σας παρουσιάζει τις 82 ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή μέχρι στιγμής στη Γ’ Εθνική:

1ος όμιλος (9 ομάδες): Ορφέας Ξάνθης*, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Πανδραμαϊκός, Αλεξανδρούπολη FC, Απόλλων Παραλιμνίου, Νέστος Χρυσούπολης, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, Άρης Αβάτου, Εθνικός Σοχού.

2ος όμιλος (9 ομάδες): Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Θύελλα Σαρακηνών, Θερμαϊκός Θέρμης, Αγροτικός Αστέρας, Μακεδονικός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Αναγέννηση Πλαγιάς, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Εδεσσαϊκός.

3ος όμιλος (7 ομάδες): Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, Αετός Μακρυχωρίου, ΦΣ Κοζάνη, Ατρόμητος Παλαμά, Ηρακλής Λάρισας, ΠΟ Φήκης, ΠΟ Ελασσόνας.

4ος όμιλος (7 ομάδες): Ηρακλής Ψαχνών, ΑΟ Υπάτου, Νέα Αρτάκη, Αμβρυσσέας Διστόμου, Δήμητρα Ευξεινούπολης, Θησέας Αγριάς, ΑΠΟ Αταλάντη.

5ος όμιλος (8 ομάδες): ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΑΕ Λευκίμμης, Τηλυκράτης Λευκάδας, Αστέρας Καληράχης, ΟΦΑΜ, Παναγρινιακός, Αναγέννηση Άρτας, Αμβρακικός Λουτρού.

6ος όμιλος (8 ομάδες): Πανιώνιος, Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Προοδευτική, Φωστήρας, Εθνικός, ΑΕ Μυκόνου, Αήττητος Σπάτων.

7ος όμιλος (7 ομάδες): ΠΑΟ Ρουφ, Ερμιονίδα, Άγιος Ιερόθεος, Παναρκαδικός, Άρης Σκάλας, Ερμής Μελιγούς, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου.

8ος όμιλος (8 ομάδες): Θύελλα Ραφήνας, Αιολικός, ΑΟ Πυλίου Κω, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς, Αστέρας Βάρης, Πανελευσινιακός, ΑΠΟ Κερατσίνι.

9ος όμιλος (8 ομάδες): ΑΠΣ Ζάκυνθος, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Αίας Γαστούνης, Παναιγιάλειος, Εθνικός Σκουλικάδου, ΠΑΟ Βάρδας, Ναυπακτιακός Αστέρας, ΑΟ Διαβολιτσίου.

10ς όμιλος (8 ομάδες): Άγιος Νικόλαος, Ατσαλένιος, Αλμυρός Γαζίου, Γιούχτας, Άρης Σούδας, ΑΟ Πόρου, Αναγέννηση Ιεράπετρας, ΑΕ Νεάπολης.

Από Football League (3 ομάδες): Απόλλων Πόντου, ΑΕΠ Κοζάνης, Σαντορίνη.

*Αξίζει να αναφέρουμε ότι αναγράφονται οι ομάδες που συμμετείχαν στους ομίλους του περσινού πρωταθλήματος και όχι τι θα γίνει με τον καταρτισμό των ομίλων τη νέα σεζόν, μιας κι αυτό θα μπει σε εφαρμογή μετά τις 20 Αυγούστου.

Πηγή: mikriliga.com

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας σε κορασίδες-νεάνιδες

Παναγιώτης Νικολάου

Πρόγραμμα & διαιτητές φιλικών (21/8)

Κώστας Λαγός

Σαν Σήμερα (26/1/2014): Ταμυναϊκός-Αρτάκη 1-0

eviasports
-->