Σαν Σήμερα (13/5/2018): Σκεπαστή-Όλυμπος Γυμνού 5-1

Η Σκεπαστή επικράτησε του Ολύμπου Γυμνού με 5-1, σαν σήμερα 13/5, για την 30η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Ο Καψάλας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 6′ και δέκα λεπτά μετά ο Τηλιόπουλος διπλασίασε τα τέρματα τους. Στο 43′ ο Παλάντζας έκανε το 3-0 και ο Όλυμπος μείωσε σε 3-1 με γκολ του Σακκή στο 48′. Το 4-1 έγινε στο 60′ με γκολ του Δ. Γερογιάννη και δύο λεπτά μετά ο Παλάντζας με δεύτερο προσωπικό γκολ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουλιάρας/Καμπούρης-Σέρρας.

ΓΚΟΛ: 6′ Καψάλας, 16′ Τηλιόπουλος, 43′ & 62′ Παλάντζας, 60′ Δ. Γερογιάννης-48′ Σακκής.

Σκεπαστή (Βαγγέλης Μπεκάκος): Αλεξίου, Τηλιόπουλος, Π. Γερογιάννης (55′ Κάβουρας), Καψάλας, Κωνσταντός, Τσούπρος (61′ Καρατζούδης), Γεωργίου, Παλάντζας (61′ Ντέντης), Αγιασοφίτης, Γερογιάννης, Ζουζουλής.

Όλυμπος Γυμνού (Γιώργος Κρόκος): Σ. Αργύρης, Τσίγκας, Σακκής, Ρουμπής, Θωμόπουλος, Καρλατήρας (46′ Λαγός), Κηρύκος, Ρωμανός, Α. Αργύρης, Ρουμπής (77′ Παρασκευάς), Σταματούκος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ηρακλής Ψαχνών-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-0, Ελλήσποντος-Αυλωνάρι 1-2, Σκεπαστή-Όλυμπος Γυμνού 5-1, Αιδηψός-Κόσκινα 3-0 α.α., ΑΕΚ Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 1-5, Απόλλων Ερέτριας-Αστέρας Βατώντα 4-0, Αρτάκη-Παντριαδικός 5-3, Καστέλλα-Μακρυκάπα 1-1.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 76, Λήλας Βασιλικού 75, Αρτάκη 57, Αυλωνάρι 54, Μακρυκάπα 53, Όλυμπος Γυμνού 44, Σκεπαστή 41, Αιδηψός 40, Αστέρας Βατώντα 40, Ηρακλής Ψαχνών 38, Παντριαδικός 35, Ελλήσποντος 34, Καστέλλα 29, Κόσκινα 19, Ολυμπιακός Χαλκίδας 17, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

ΑΟ Αιδηψός: Λύση συνεργασίας με Θ. Γουρνά

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (5η αγωνιστική)

Α’ ΕΠΣΕ: Σκεπαστή-Αμαρυνθιακός 1-3