Σαν Σήμερα (13/5/2018): Ελλήσποντος-Αυλωνάρι 1-2

Το Αυλωνάρι κέρδισε στη Λάμψακο τον Ελλήσποντο με 2-1, σαν σήμερα 13/5, για την 30η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 25′ με γκολ του Οντιάμπο και στο 43′ ο Λάμπρου ισοφάρισε σε 1-1. Τελικά ο ΑΟΑ, που ολοκλήρωσε μια πολύ αξιόλογη αγωνιστική περίοδο τερματίζοντας τέταρτος, όμως πήρε το ‘διπλό’ χάρις στο γκολ του Καρλή στο 54ο λεπτό, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπούρικας/Μητρολιός-Παπαθανασίου.

ΓΚΟΛ: 43′ Λάμπρου-25′ Οντιάμπο, 54′ Καρλής.

Ελλήσποντος (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης (79′ Ξ. Νάτσης), Κοντάκης (60′ Μπουρίδης), Μούτσος, Κουτσαυλής, Φτούλης (46′ Κροκόδειλος), Σ. Νάτσης, Κούτρας, Λάμπρου, Πατρογιάννης, Πσεπιούρα (46′ Ντεγιάννης).

Αυλωνάρι (Γιάννης Μπασούκος): Τζαβάρας, Παππάς (90′ Φραγγής), Ιωαννίδης, Καραλής, Κόκκος, Παπίλας, Μπασούκος, Ζαχαριάς (46′ Δαφνής), Οντιάμπο (86′ Χουχούμης), Καράπας, Καρλής (78′ Κούκης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ηρακλής Ψαχνών-Ολυμπιακός Χαλκίδας 2-0, Ελλήσποντος-Αυλωνάρι 1-2, Σκεπαστή-Όλυμπος Γυμνού 5-1, Αιδηψός-Κόσκινα 3-0 α.α., ΑΕΚ Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 1-5, Απόλλων Ερέτριας-Αστέρας Βατώντα 4-0, Αρτάκη-Παντριαδικός 5-3, Καστέλλα-Μακρυκάπα 1-1.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 76, Λήλας Βασιλικού 75, Αρτάκη 57, Αυλωνάρι 54, Μακρυκάπα 53, Όλυμπος Γυμνού 44, Σκεπαστή 41, Αιδηψός 40, Αστέρας Βατώντα 40, Ηρακλής Ψαχνών 38, Παντριαδικός 35, Ελλήσποντος 34, Καστέλλα 29, Κόσκινα 19, Ολυμπιακός Χαλκίδας 17, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αναμενόμενη ήττα (ΟΦΗ-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 87-69)

ΓΓΑ: Ανακοίνωση για τους νέους περιορισμούς στον αθλητισμό

ΕΠΣΕ: Ενημέρωση για μεταγραφές-επανεγγραφές