Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (11/5/2019): Ολυμπιακός Χαλκίδας-Αλάτσατα 0-2 (photos)

Για την 29η αγωνιστική κεντρικού ομίλου Β’ ΕΠΣΕ τα Αλάτσατα επικράτησαν εκτός έδρας του Ολυμπιακού Χαλκίδας με σκορ 0-2. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν βήμα παραμονής στην κατηγορία με αυτή την επικράτηση.

Η ομάδα των Αλατσάτων άνοιξε το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό με σκόρερ τον Πατουλιά έκανε το 0-1. Στο 74ο λεπτό ο Ελευθεριάδης σκόραρε διαμορφώνοντας το 0-2. Από την άλλη ο Ολυμπιακός Χαλκίδας που έχει υποβιβαστεί πάλεψε όμως δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βρακάς/Δάλλας-Ρουμπής.

ΓΚΟΛ: 58′ Πατουλιάς, 74′ Ελευθεριάδης.

Ολυμπιακός Χαλκίδας (Στέφανος Σαραντόπουλος): Κοροβέσης (61′ Γιαννακός), Λέων, Σταμέλος, Ντόιμας (53′ Φούρλης), Ηλιάδης, Παπακωνσταντίνου (66′ Ράνα), Αργύρης, Στρατής, Δεληγιώργης, Μάλλιαρης, Κονόμι (77′ Προίσκος).

Αλάτσατα (Σταύρος Γιαννάκης): Δεληγιάννης, Μπιτζανάκης (83′ Τσάλλας), Ντούκα (67′ Κορίτας), Τσιτσόπουλος, Πατούλιας Ν., Κουτσαυλής, Τουζούν, Ελευθεριάδης, Γκίνης (90′ Αποστολίδης), Μιχαηλίδης (77′ Καρκαντελίδης). Καραγιάννης.

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Δύστος-Στύρα 1-0

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Γ’ Φάση): Αρτεμησιακός-Σκεπαστή 0-3

Μ. Τσίρκοβιτς για Γ’ Εθνική: ‘Μας ξεφτιλίσατε, μας θεωρείτε σκουπίδια!’