Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (5/5/2019): Ερμήλιος-Προποντίδα 2-2 (photos)

Από ένα βαθμό πήραν Ερμήλιος και Προποντίδα, μετά το τελικό 2-2 σε παιχνίδι για την 28η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με γκολ του Πέντσιου και δέκα λεπτά μετά ο Αθανασίου έκανε το 1-1. Στο 67′ ο Καπατσούλιας έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Ερμήλιο και στο 87′ ο Αθανασίου με δεύτερο προσωπικό γκολ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Τσιφλάκος-Σιαπλαούρας.

ΓΚΟΛ: 31′ Πέντσιος, 67′ Καπατσούλιας-41′ & 87′ Αθανασίου.

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Μπισιώτης, Πέντσιος, Μπουρνάζος, Πλέρος, Παπαδόπουλος, Νικολάου, Καπατσούλιας, Δέδες (80′ Διοκμετζίδης), Τζαφέρης, Παναγιώτου (60′ Γρηγοριάδης), Μπασινάς (60′ Κάραλης).

Προποντίδα (Δημήτρης Καραγιάννης): Σιμιστήρας, Θαλάσσης, Χρυσοστάλης (35′ Βελούσι), Μώρος, Φρυγανάς, Σαμαράς, Αθανασίου, Σταθόπουλος, Αναγνώστου, Μωραΐτης (35′ Στούπας), Τσακλάνος Δ. (82′ Παρακάτης).

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Β. Πίτκας: ‘Ποδοσφαιριστές μαζεύουν ελιές για να ζήσουν τις οικογένειες τους’

Δόξα Προκοπίου: Ευχές στον πρόεδρο Δ. Νάνο με ξεχωριστό τρόπο!

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Γ’ Φάση): Νηλέας Νεοχ.-Ευβοϊκός Αγ. Νικ. 1-2 (κ.δ.: 1-1)