Αγαπημένα ΡΟΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΠΣΕ

Σαν Σήμερα (4/5/2019): Ηρακλής Ψαχνών-Λήλας Βασιλικού 3-4 (photos)

Ο Λήλας Βασιλικού επικράτησε εκτός έδρας του Ηρακλή Ψαχνών με 4-3, για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του τουρνουά τζούνιορ ‘Σεφερλής Γεώργιος’ της ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με τέρμα του Μεταξούλη και ο ίδιος τέσσερα λεπτά μετά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Βασιλικού. Στο 34′ ο Κορδώνης μείωσε σε 1-2 και στο 41′ ο Ρίννης έκανε το 1-3, ενώ στο 45′ ο Μανάρης μείωσε για τον Ηρακλή σε 2-3. Δύο λεπτά μετά ο Gjinaj έδωσε και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στον Λήλαντα και το τελικό 3-4 διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κορδώνη να σημειώνει δεύτερο γκολ, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παππάς.

ΓΚΟΛ: 34′ & 50’+3′ Κορδώνης, 45′ Μανάρης-28′ & 32′ Μεταξούλης, 41′ Ρίννης, 47′ Gjinaj.

Ηρακλής Ψαχνών (Χρήστος Τυχάλας): Καρόκης, Σταματίου (Μανάρης), Ευσταθίου Ν., Στεργίου, Κορδώνης, Θεοδώρου (Θεοδώρου), Ζαούρης, Ευθυμίου Χ.

Λήλας Βασιλικού (Παναγιώτης Κόντος): Τσουράπας, Κορδή (30′ Κοντός), Παπουτσής (26′ Ρωχάμης), Ιβάντσος, Ρίννης, Gjinaj (46′ Κορδής), Μεταξούλης, Κολιοβέτας, Λαμπράκης (47′ Παντούλας).

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Α’ ΕΠΣΕ: Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής (12-13/10)

Στοίχημα: Με τους συνδυασμούς στα γκολ στο Champions League!

Λ. Πετρούνιας: ‘Δεν χάνονται, ούτε αναβάλλονται όσα πρεσβεύουν οι Ολυμπιακοί Αγώνες’