Σαν Σήμερα (4/5/2019): Αρτάκη-Αιδηψός 6-1 (photos+video)

Η Αρτάκη κέρδισε την Αιδηψό και αναδείχτηκε πρωταθλήτρια της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου, μία αγωνιστική πριν το τέλος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τέρμα του Μπαλαμπάνη, ενώ στο 19′ ο Καραντάκης διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟΝΑ και στο 35′ ο Νικολάου έκανε το 3-0. Στο 59′ ο Καραντάκης με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 4-0 και στο επόμενο λεπτό ο Γκοτζάι μείωσε σε 4-1. Στο 62′ ο Λειβαδίτης έκανε το 5-1 και στο 80′ έγινε το 6-1 με αυτογκόλ του Καππέ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντούρας-Τσιφλάκος-Αργύρης

ΓΚΟΛ: 12′ Μπαλαμπάνης, 19′ & 59′ Καραντάκης, 35′ Νικολάου, 62′ Λειβαδίτης, 80′ Καππές (αυτογκόλ)-60′ Γκοτζάι.

Αρτάκη (Μιχάλης Μαύρος): Αγριόδημος, Κολιόπουλος (62′ Βαλκάνος), Μπαλαμπάνης, Γεωργίου, Θωμάς (62′ Λειβαδίτης), Πουρνής, Κωστούλας (62′ Λούρος), Τουρκοχωρίτης, Καραντάκης, Νικολάου, Μπελίτσος (62′ Ζαχαρόπουλος).

Αιδηψός (Γιώργος Δημητρίου): Κυριακού, Σαββόπουλος, Καραγκούνης, Καππές, Γλύκος, Στεργίου Ηλ., Αναγνώστου Ν., Καρμάι (50′ Φώτου Χ.), Γκοτζάι, Παπατζίκος (58′ Μηλόπουλος), Φαράντος (62′ Φώτου Κ.).

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Κονίστρες-Ληλάντιο 1-3

ΠΑΟ Λιχάδας: Πρώτο φιλικό για τα τμήματα υποδομής