EVIASPORTS Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (2/5/2010): Προποντίδα-Όλυμπος Γυμνού 1-2

Ο Όλυμπος Γυμνού κέρδισε 2-1 την Προποντίδα, σαν σήμερα 2/5, για την 29η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Μεγάλη νίκη για τους φιλοξενούμενους, χάρις στην οποία εξασφάλισαν την παραμονή τους. Άνοιξαν το σκορ στο 21′ με τέρμα του Κιούση και οκτώ λεπτά μετά ο Βουγιούκας διπλασίασε τα τέρματα τους. Η ‘Μπάρτσα’ προσπάθησε να αντιδράσει στην επανάληψη, όμως το μόνο που κατόρθωσε ήταν να μειώσει 1-2 με το τέρμα του Τζαφέρου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΑΟ Χαλκίς-Ωρεοί 9-0, Αυλωνάρι-Κύμη 0-1, Λήλας Βασιλικού-Ένωση Διρφύων 3-0, Αρτάκη-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-1, Προποντίδα-Όλυμπος Γυμνού 1-2, ΠΑΟ Κανήθου-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-4, Κονίστρες-Δροσιά 3-2, Ταμυναϊκός-Απόλλων Ερέτριας 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 73, Κύμη 73, Λήλας Βασιλικού 59, Απόλλων Ερέτριας 46, Ταμυναϊκός 41, Αρτάκη 40, Προποντίδα 40, Ολυμπιακός Χαλκίδας 39, Ωρεοί 37, Δροσιά 34, Αυλωνάρι 34, Όλυμπος Γυμνού 34, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 33, Ένωση Διρφύων 30, Κονίστρες 25, ΠΑΟ Κανήθου 13.

ΑΕ Καθενών: Ανανέωσε ο Χρ. Κούκουρας

ΑΚΟ Χαλκίδας: Δύο μετάλλια στο πανελλήνιο τεχνικής κολύμβησης

Γκ. Τόρα: ‘Περάσαμε από μια δύσκολη έδρα. Βαδίζουμε καλά’