Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (28/4/2013): Δύστος-Ωρεοί 2-2

Ο Δύστος αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τους Ωρεούς, σαν σήμερα 28/4, για την 30η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ματς χωρίς σκοπιμότητες, αφού αυτό δεν είχε ουσιαστικό βαθμολογικό ενδιαφέρον, κάτι που συντέλεσε ώστε οι δυο ομάδες να παίξουν ελεύθερα. Ο Ηλίας ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΔ, στο 2ο λεπτό, με τον Στεργίου να ‘απαντά’ στο 12′, ‘γράφοντας’ το 1-1. Τέσσερα λεπτά μετά, ο Ηλίας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι σκόραρε ξανά και έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του 2-1, όμως τα ‘χελιδόνια’ κατάφεραν να φέρουν και πάλι το ματς ‘στα ίσα’ στο 30′, με τον Δημουλάκη, να διαμορφώνει το τελικό 2-2. Έπειτα το ματς σε γενικές γραμμές συνέχισε να έχει καλό ρυθμό, με τις δυο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες και διεκδικούν τη νίκη ως το φινάλε, χωρίς όμως να καταφέρουν τελικά να ξαναστείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Παντριαδικός-Δροσιά 1-1, Όλυμπος Γυμνού-Νηλέας Νεοχωρίου 1-0, Λήλας Βασιλικού-Ολυμπιακός Χαλκίδας 0-0, Προποντίδα-Αρτάκη 2-3, Κριεζά-Απόλλων Ερέτριας 0-3 α.α., Καστέλλα-Κύμη 2-2, Δύστος-Ωρεοί 2-2, Ιστιαία-Αυλωνάρι 1-0.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 74, Δροσιά 68, Αρτάκη 63, Απόλλων Ερέτριας 55, Δύστος 53, Παντριαδικός 48, Αυλωνάρι 40, Ιστιαία 40, Καστέλλα 40, Ολυμπιακός Χαλκίδας 39, Λήλας Βασιλικού 38, Όλυμπος Γυμνού 34, Νηλέας Νεοχωρίου 33, Προποντίδα 30, Ωρεοί 22, Κριεζά -6.

Σαν Σήμερα (7/12/2014): Ιστιαία-Καστέλλα 3-0

Γ’ Εθνική: Επιστολή των Κρητικών ομάδων στον Ζαγοράκη

ΑΟ Χαλκίς: Διοικητική εποχή Β. Καρλατήρα!