Σαν Σήμερα (13/4/2014): Σκύρος-Ιστιαία 3-1

Η Σκύρος κέρδισε 3-1 την Ιστιαία, σαν σήμερα 13/4, για την 30η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι νεοφώτιστοι Σκυριανοί, που ολοκλήρωσαν με τον καλύτερο τρόπο τη φοβερή τους πορεία στον δεύτερο γύρο που τους επέτρεψε να πλασαριστούν στην έκτη θέση, άνοιξαν το σκορ στο 2′ με δυνατό σουτ του Μανωλάκη και στο 25′ ο ίδιος σκόραρε ξανά, κάνοντας το 2-0. Δύο λεπτά μετά η ‘Ένωση’ μείωσε 2-1 με γκολ του Στεργίου, που με σουτ έστειλε την μπάλα δοκάρι και μέσα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και διεκδίκησαν τη ισοφάριση, χωρίς όμως να τα καταφέρουν, με τους γηπεδούχους τελικά να ‘κλειδώνουν’ το ‘τρίποντο’ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρις στο τρίτο προσωπικό τέρμα του Μανωλάκη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Αυλωνάρι 2-0, Λήλας Βασιλικού-Αρτάκη 0-3, Παντριαδικός-Δροσιά 4-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Δύστος 3-0, Λουκίσια-Όλυμπος Γυμνού 4-2, Σκύρος-Ιστιαία 3-1, Ακαδημία Ιστιαίας-Ταμυναϊκός 0-1, Καστέλλα-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 3-2.

ΤΕΛΙΚΉ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α1 ΕΠΣΕ: Αρτάκη 64, Απόλλων Ερέτριας 63, Ολυμπιακός Χαλκίδας 57, Λουκίσια 57, Ιστιαία 50, Σκύρος 48, Δροσιά 46, Λήλας Βασιλικού 45, Καστέλλα 44, Ταμυναϊκός 42, Αυλωνάρι 37, Παντριαδικός 37, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 30, Δύστος 23, Όλυμπος Γυμνού 15, Ακαδημία Ιστιαίας 12.

Ευβοϊκός ΓΑΣ: ‘Χάλκινη’ η Αν. Χαμαλίδη στο πανελλήνιο κολύμβησης μεγάλων αποστάσεων

Σαν Σήμερα (7/12/2014): Μακρυκάπα-Λουκίσια 3-2

DERNEKI (ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Papari S.G.-Ακράτητος Μαλακώντα 5-9