Σαν Σήμερα (12/4/2014): Λουκίσια-Όλυμπος Γυμνού 4-2

Τα Λουκίσια κέρδισαν τον Όλυμπο Γυμνού με 4-2, σαν σήμερα 12/4, για την 30η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο Ζαχαριάς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 34′, όμως στο επόμενο λεπτό ο ΑΟΛ ισοφάρισε με γκολ του Καλοχωρίδη, ενώ στο 45′ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο σκορ, με τον Σπυρόπουλο να κάνει το 2-1. Ο ίδιος στο ξεκίνημα της επανάληψης με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 3-1, ενώ στο 72′ έκανε χατ-τρικ και το σκορ 4-1. Ο Ντούρμας σκόραρε για τους φιλοξενούμενους στο 79′ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκάτσος/Στρουμπούλης-Μακρής.

ΓΚΟΛ: 35′ Καλοχωρίδης, 45′ & 46′ & 72′ Σπυρόπουλος-34′ Ζαχαριάς, 79′ Ντούρμας.

Λουκίσια (Τάσος Ταυταρίδης): Μόνος, Καρατζάς (63′ Κόλλιας), Μπογδάνος, Σαμαρτζής, Σπυρόπουλος (72′ Χισολάρι), Καλοχωρίδης (63′ Ντοβίνος), Κουτσαυλής, Σεϊνταράσι, Τουλίτσης, Τσιβίκας.

Όλυμπος Γυμνού (Δημήτρης Μπούρικας): Μωραΐτης (46′ Πετράκης), Δαφνής, Δ. Κιούσης, Ε. Κιούσης, Βέσελι, Σταματούκος, Κουσερής (72′ Καπενής), Θ. Σταματούκος (46′ Δαφνής), Σουρής, Ντούρμας, Ζαχαριάς.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Αυλωνάρι 2-0, Λήλας Βασιλικού-Αρτάκη 0-3, Παντριαδικός-Δροσιά 4-1, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Δύστος 3-0, Λουκίσια-Όλυμπος Γυμνού 4-2, Σκύρος-Ιστιαία 3-1, Ακαδημία Ιστιαίας-Ταμυναϊκός 0-1, Καστέλλα-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 3-2.

ΤΕΛΙΚΉ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α1 ΕΠΣΕ: Αρτάκη 64, Απόλλων Ερέτριας 63, Ολυμπιακός Χαλκίδας 57, Λουκίσια 57, Ιστιαία 50, Σκύρος 48, Δροσιά 46, Λήλας Βασιλικού 45, Καστέλλα 44, Ταμυναϊκός 42, Αυλωνάρι 37, Παντριαδικός 37, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 30, Δύστος 23, Όλυμπος Γυμνού 15, Ακαδημία Ιστιαίας 12.

Π. Διακοφώτης: ‘Οι εκλογές στην ΕΠΟ θα γίνουν με το ισχύον σύστημα’

Β. Γραμμένος σε FIFA/UEFA: ‘Άμεση παρέμβαση προς την Πολιτεία για τις επίμαχες διατάξεις του νομοσχεδίου’

ΠΑΟ Πολιτικών: Συλλυπητήρια ανακοίνωση για τον Θανάση Δέδε