Αγαπημένα ΡΟΗ ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (10/4/2019): Προποντίδα-Ερμήλιος 10-9 (πέν., κ.δ.: 2-2) (photos)

Συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος νέων ‘Πoζίδης Κωνσταντίνος’ της ΕΠΣΕ, μεταξύ Προποντίδας και Ερμήλιου που κρίθηκε στα πέναλτι.

Η ‘Μπάρτσα’ άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με τέρμα του Συνοδάκη και τρία λεπτά μετά ο Γκιόσι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Ερμήλιος πίεσε στην επανάληψη και αφού αρχικά μείωσε στο έκτο λεπτό της επανάληψης με τον Τζαφέρη, ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Δέδε, έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί μετά από αρκετά χτυπήματα και σε μια αγωνιώδη διαδικασία η Προποντίδα πήρε τη νίκη-πρόκριση επικρατώντας με 10-9.

Στο 69ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τζαφέρης του Ερμήλιου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Ντόβολης Ε.-Μαρίνος.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 69′ Τζαφέρης.

ΓΚΟΛ: 21′ Συνοδάκης, 24′ Γκιόσι-46′ Τζαφέρης, 80’+1′ Δέδες

Προποντίδα (Δημήτρης Καραγιάννης-Σπύρος Γεραντώνης): Σιμιστήρας, Βελούσης, Πάλλης Θ., Κόλλιας, Τζίβας, Φατούσης, Σόλιας (44′ Πάλλης Χ.), Καλντάνι, Γκιόσι, Συνοδάκης, Κατσής.

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Hoxha, Σαββίδης, Seidaraj, Πλέρος, Δέδες, Κόκα, Μπανάσης (68′ Καραμούζης), Διοκμετζίδης, Τζαφέρης, Καπατσούλιας.

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αθλόπολις-Δροσιά/Αριστοτέλειος 1-3