Σαν Σήμερα (10/4/2019): Δροσιά-Ωρεοί 4-2 (photos)

Η Δροσιά επικράτησε των Ωρεών με 4-2, για την 25η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12′ με αυτογκόλ του Δ. Μαυρούτσικου και στο 43ο λεπτό ο Χ. Ελευθερίου διπλασίασε τα τέρματα του ΑΠΚΟ. Στο πέμπτο λεπτό της επανάληψη ο Σεϊνταράσι σημείωσε το τρίτο γκολ της Δροσιάς και στο 55′ ο Κατσός μείωσε σε 3-1 και ο ίδιος στο 75ο λεπτό έκανε το 3-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς. Τελικά στο 80′ ο Τζέμος διαμόρφωσε το τελικό 4-2, ‘σφραγίζοντας’ ουσιαστικά το ‘τρίποντο’ της ομάδας του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Ρουμπής-Σέρρας.

ΓΚΟΛ: 12′ Μαυρούτσικος Δ., 43′ Ελευθερίου Χ., 50′ Σεϊνταράσι, 80′ Τζέμος-55′ & 75′ Κατσός.

Δροσιά (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αναστασίου, Νάνος, Σεϊνταράσι, Καρλατήρας, Προβής, Κάκιος, Μπασούκος (90′ Σταμέλος), Δουρδουβέλας, Ελευθερίου Χ. (87′ Σκοπελίτης), Βαρσαμάς (68′ Τουλίτσης), Τζέμος.

Ωρεοί (Θανάσης Γουρνάς): Μαυρούτσικος Δ., Τζαφεράι, Καπλανάι, Μαργέτης (46′ Καραδημήτρης), Τοουρφέ, Κατσός, Μπαλάνος (87′ Πανταζής), Μαυρούτσικος Ι.-Φ., Ένεχ, Αθανασίου (52′ Καραπάνος), Σταματονικολός.

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Σαν Σήμερα (15/1/2012): Ηρακλής Ψαχνών-Αγροτικός Αστέρας 1-0

Άρ. Σεχάι: ‘Να τα δώσουμε όλα για την πρόκριση’

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (2-4/11)