Σαν Σήμερα (10/4/2016): Ζάρακες-Μακρυκάπα 0-3

Η Μακρυκάπα επικράτησε στα Ζάρκα της τοπικής ομάδας με 3-0, σαν σήμερα 10/4, για την 29η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο πέμπτο λεπτό με πλασέ του Μαντασά, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, με τον Μπαλόζι να σκοράρει στο 25′. Στο πέμπτο λεπτό της επανάληψης οι ‘λύκοι’, που έκαναν σημαντικό βήμα παραμονής, διπλασίασαν τα τέρματα τους με αυτογκόλ του Μάλλιου, ενώ το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 63′, με γκολ του Παπίλα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Δελχάς-Παππάς Γ.

ΓΚΟΛ: 25′ Μπαλόζι, 50′ Μάλλιος (αυτογκόλ), 63′ Παπίλας.

Ζάρακες (Μπάμπης Γεωργίου): Τόρα, Πιλάτης, Ν. Παναγιώτου, Μίας, Μάλλιος (61′ Γ. Καλιοντζής), Μαντασάς, Αποστόλου, Ανδρέου (52′ Λιώνης), Γκίκας, Πέππας, Σπανός (75′ Ι. Παναγιώτου)>

Μακρυκάπα (Βαγγέλης Τόγιας): Κυριακόπουλος, Βαρτζής, Χασάνδρας, Μπαλόζι, Παπίλας, Σηφάκης, Τσομάτσκα (79′ Βουρδάνος), Ρωμανός, Στρατής (79′ Πολυχρόνης), Ζαούρης (61′ Κούκα), Ντούμας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Λήλας Βασιλικού 1-1, Ταμυναϊκός-Αρτάκη 1-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Δροσιά 1-0, Αιδηψός-Ιστιαία 3-6, Ζάρακες-Μακρυκάπα 0-3, Καστέλλα-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-4, Αυλίδα-Αυλωνάρι 2-1, Ελλήσποντος-Παντριαδικός 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ιστιαία 58, Ταμυναϊκός 55, Αρτάκη 54, ΑΕΚ Χαλκίδας 52, Απόλλων Ερέτριας 44, Λήλας Βασιλικού 43, Καστέλλα 43, Παντριαδικός 40, Αυλωνάρι 39, Μακρυκάπα 38, Δροσιά 35, Ελλήσποντος 35, Ολυμπιακός Χαλκίδας 35, Αυλίδα 34, Αιδηψός 20, Ζάρακες 14.

Δόξα Προκοπίου: Νέος πρόεδρος ο Γιώργος Δούστος

DERNEKI (ΜΗ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Πρόσκοποι Χαλκίδας-Δεν τη δίνω 4-9

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίολος Κριεζών-Ταμυναϊκός 4-0