Σαν Σήμερα (10/4/2010): Κύμη-Ταμυναϊκός 3-0

Η Κύμη κέρδισε τον Ταμυναϊκό 3-0, σαν σήμερα 10/4, για την 26η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο Μαστροκώστας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, που παρέμειναν ισόβαθμοι με τον ΑΟ Χαλκίς στην πρώτη θέση, στο 7′ και ο ίδιος διπλασίασε τα γκολ του ΑΟΚ, κάνοντας το 2-0 στο 39′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε τρία λεπτά μετά, με τον Μπασινά να σημειώνει το τρίτο γκολ της Κύμης, η οποία στην επανάληψη διαχειρίστηκε το σημαντικό προβάδισμα που είχε απ’ το πρώτο μέρος, χωρίς ο Ταμυναϊκός να καταφέρει να την απειλήσει.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κύμη-Ταμυναϊκός 3-0, Δροσιά-Ωρεοί 1-1, Όλυμπος Γυμνού-Απόλλων Ερέτριας 0-2, Αρτάκη-ΑΟ Χαλκίς 1-2, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Λήλας Βασιλικού 0-2, Προποντίδα-Αυλωνάρι 2-0, ΠΑΟ Κανήθου-Κονίστρες 0-4, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Ένωση Διρφύων 2-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΑΟ Χαλκίς 64, Κύμη 64, Λήλας Βασιλικού 56, Απόλλων Ερέτριας 43, Ταμυναϊκός 37, Αρτάκη 36, Προποντίδα 34, Δροσιά 34, Ωρεοί 33, Αυλωνάρι 31, Ολυμπιακός Χαλκίδας 30, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 29, Όλυμπος Γυμνού 28, Ένωση Διρφύων 27, Κονίστρες 22, ΠΑΟ Κανήθου 13.

Π.Π. Drift, 7ος γύρος: Πρωταθλητής ο Χαντζαράς! (video)