Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (7/4/2019): Απόλλων Παραλίας-Αφράτι 6-0 (photos)

Ο Απόλλων Παραλίας συνέχισε την πολύ καλή του πορεία στο φετινό πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 6-0 το Αφράτι, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής.

Ο Χ. Κοροβέσης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 28ο λεπτό και 10 λεπτά μετά ο Πατρινός διπλασίασε τα γκολ του Απόλλωνα. Στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Λουκάς σημειώνοντας ένα γρήγορο χατ-τρικ μέσα σε 20 λεπτά και στο 79ο λεπτό ο Νερούτσος έκανε το τελικό 6-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουλιάρας/Κωνστάντιος-Τσιφλάκος.

ΓΚΟΛ: 28′ Κοροβέσης Χ., 38′ Πατρινός, 51′ & 58′ & 71′ Λουκάς, 79′ Νερούτσος.

Απόλλων Παραλίας (Παντελής Μάλαμας): Βρεττός, Ζία (Αντωνίου), Κοροβέσης Κ., Δημητρίου, Πατρινός (Ρίζος), Κωνσταντόπουλος, Κοροβέσης Χ. (Νερούτσος), Κηπιώτης, Δάσκος, Λουκάς, Μεταξάς (Καράι).

Αφράτι (Γιάννης Οικονόμου): Μίχος, Χαραλάμπους, Καλύβας, Μαριέτης Χ., Πρασσάς, Σπανός (62′ Αναγνώστου), Οικονόμου, Μαντάς, Μαριέτης Γ. (58′ Ndoka), Κονανάς, Γεωργίου.

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Σαν Σήμερα (22/4/2017): Ταμυναϊκός-Αστέρας Βατώντα 4-0 (video)