Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (7/4/2019): Έραπος-Στύρα 2-5 (photos)

Τα Στύρα επικράτησαν εκτός έδρας του Έραπου με 5-2, για την 20η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.

Ο Τζώρτζης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 9ο λεπτό και στο 31′ ο Σόλιας με μακρινή εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε για τον Έραπο. Τρία λεπτά μετά ο Δερμάτης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στα Στύρα κάνοντας το 1-2 και στο 44′ ο Αλιάι έκανε το 1-3. Με δεύτερο προσωπικό τέρμα ο Δερμάτης στο 54′ σημείωσε το 1-4 και ένα λεπτό μετά ο Σόλιας βρήκε και αυτός το δρόμο προς τα δίχτυα για δεύτερη φορά, μειώνοντας σε 2-4. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 63ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γεωργάκη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Νέγρης-Παπαθανασίου Γ.

ΓΚΟΛ: 31′ & 55′ Σόλιας-9′ & 54′ Τζώρτζης, 34′ Δερμάτης, 44′ Αλιάι, 63′ Γεωργάκης.

Έραπος: Πίσχινας, Μεταξάς (70′ Λεοντής), Τσιριμώκος, Δάσκος, Αντώνιου (58′ Μουτουσίδης), Καραμούζης, Σόλιας, Μπέτσας, Μωυσίδης (46′ Γουβιώτης), Μουτουσίδης, Μπούρικας (65′ Γαρατζόγιαννης),

Στύρα: Αραζός, Δερμάτης, Μπαλτάς Δ., Παλιούρης (60′ Κάραλης), Σταύρόπουλος (76′ Παγκάκης), Τραχιώτης, Δελής (70′ Κορδώνης), Γεωργάκης, Τζώρτζης, Μανώλης, Αλιάι.

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιώργου Παπανικολάου απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Στοίχημα: Βάση η Τότεναμ στο 1.69 και 2.05 στη Λα Λίγκα

Ξ. Μισιρλή: Ακόμη δυο νίκες με την ΑΕΚ στο futsal!

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΕ: Τα ονόματα των παίδων που κλήθηκαν στην προπόνηση της Δευτέρας 21/1