Σαν Σήμερα (7/4/2012): Αυλωνάρι-Αλάτσατα 5-2

Το Αυλωνάρι κέρδισε τ’ Αλάτσατα με 5-2, σαν σήμερα 7/4, για την 29η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο Κοτρόζος με σουτ μέσα απ’ την περιοχή -και έπειτα από μεταβίβαση του Βογιατζή- άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΑ στο 10ο λεπτό και στο 37ο ο Χάλιος με πλασέ -και αφού προηγήθηκε εκτέλεση κόρνερ του Σεϊντόπουλου και τελική προσπάθεια του Μπα- διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 57′ ο Βογιατζής ως τελικός αποδέκτης αντεπίθεσης έκανε το 3-0, ενώ έξι λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Σπυρόπουλο σε 3-1, όμως στο επόμενο λεπτό ο Σιλβέστρος έκανε το 4-1. Ο Παπαρίδης (που αγωνίστηκε ως επιθετικός), μείωσε σε 4-2 στο 86′, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 90′ με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Σιλβέστρου, που έστειλε την μπάλα να χτυπήσει στο δοκάρι και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα. Με τη νίκη τους οι ‘κιτρινόμαυροι’ εξασφάλισαν και μαθηματικά την παραμονή.

Με τους νικητές αγωνίστηκαν οι: Αργυρόπουλος (75΄Κιούσης), Μπα, Μπρεγκανάκου, Χάλιος, Παππάς, Βασιλείου, Θεοχάρης, Μαραγκός, Βογιατζής, Κοτρόζος (68′ Τσαπέρος), Σεϊντόπουλος (46′ Σιλβέστρος).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Καστέλλα-Λήλας Βασιλικού 1-2, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Προποντίδα 0-1, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Ταμυναϊκός 4-0, Αυλωνάρι-Αλάτσατα 5-2, Ωρεοί-Απόλλων Ερέτριας 3-2, Κριεζά-ΑΕ Χαλκίδας 2-1, Αρτάκη-Ιστιαία 3-1, Όλυμπος Γυμνού-Δροσιά 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 68, Αρτάκη 65, Κριεζά 57, Δροσιά 56, Προποντίδα 51, Όλυμπος Γυμνού 44, Απόλλων Ερέτριας 37, Ιστιαία 35, Αυλωνάρι 35, Λήλας Βασιλικού 33, Ωρεοί 31, Ολυμπιακός Χαλκίδας 29, Καστέλλα 29, ΑΕ Χαλκίδας 26, Ταμυναϊκός 24, Αλάτσατα 20.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Μαγνησιακός-Αστέρας Χαλκίδας 2-0

Ελλήσποντος: Συλλυπητήρια ανακοίνωση για Κώστα Σφύρλα

Στοίχημα: Δύο επιλογές με καλή απόδοση!