EVIASPORTS ΒΟΛΕΪ

Σαν Σήμερα (3/4/2019): Ηρακλής Χαλκίδας-Νήαρ Ηστ 3-2 (photos)

Την πρώτη του νίκη στα πλέι οφ ανόδου της τρίτης τοπικής κατηγορίας ΕΣΠΑΑΑ σημείωσε η γυναικεία ομάδα του Ηρακλή Χαλκίδας, επικρατώντας στο τάι μπρέικ της Νήαρ Ηστ.

Στο πρώτο σετ οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν πιο δυνατά και τελικά το κατέκτησαν άνετα με 18-25. Στη συνέχεια ο Ηρακλής ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση κερδίζοντας το δεύτερο σετ με 25-22. Στο τρίτο παρότι βρέθηκε να χάνει με 6-11, αντέδρασε ισοφαρίζοντας σε 14-14 και συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό έφτασε στο +5 (22-17), που του έδωσε την ώθηση να προηγηθεί στα σετ με 2-1. Οι φιλοξενούμενες ξέφυγαν στο σκορ στα μέσα του τέταρτου σετ, το οποίο το κατέκτησαν, οδηγώντας το ματς στο τάι μπρέικ. Εκεί η ομάδα της Χαλκίδας παρουσίασε και πάλι το καλό της πρόσωπο, προηγήθηκε με 8-4 και λίγο αργότερα με 12-7 και 14-8, για να φτάσει στη νίκη κερδίζοντας το πέμπτο σετ με 15-11.

Η νίκη αυτή κρατάει ‘ζωντανή’ την ομάδα της Χαλκίδας, που παρουσιάστηκε βελτιωμένη, στο κυνήγι της δεύτερης θέσης που δίνει άνοδο.

ΣΕΤ: 18-25, 25-22, 25-22, 15-11.

Ηρακλής Χαλκίδας (Μιχάλης Μητρόπουλος): Παυλέα, Καραντάκη, Δέδε, Μπάνου, Μουστάκα, Κουσερή / Ζαχαράκη, Αντωνοπούλου – Σκούρου, Βασιλείου.

Νήαρ Ηστ (Ρίτα Κάψου):  Βασιλάκη, Αδαμόπουλου, Μεϊντάνη, Τέλιου, Τσίρου, Πάβλοβιτς / Κοκκίνου, Αργυρακάκη – Αδάκα, Λαδογιάννη.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Β’ ΕΠΣΕ: Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής (21-22/1)

Β’ ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): ΠΓΑΟ Χαλκίδας-Μύκονος 2-0 (video)

Σαν Σήμερα (5/10/2019): Έραπος-Καθενοί 1-6 (photos)