Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (3/4/2019): Προποντίδα-Κεραυνός Χαλκίδας 5-2 (photos)

Παιχνίδι με πολλά γκολ και ανατροπές στο σκορ έγινε στο ‘Πάρκο Λαού’, με την Προποντίδα να επικρατεί του Κεραυνού Χαλκίδας με 5-2, για την 24η αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ.

Η Προποντίδα άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Γκιόσι, όμως ο Κεραυνός έκανε την ανατροπή πριν την ανάπαυλα με δύο μακρινά σουτ του Συνοδάκη στο 39′ και στο 43′. Στην επανάληψη η ‘Μπάρτσα’ έφτασε στην ανατροπή, επικρατώντας τελικά με ευρύ σκορ. Αρχικά στο 58′ ο Μωραΐτης ισοφάρισε σε 2-2 και στο 77′ ο Δ. Τσακλάνος ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους -τυπικά- γηπεδούχους, κάνοντας το 3-2. Στο 85′ ο Γκιόσι πέτυχε το 4-2 και πέντε λεπτά μετά έκανε χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό 5-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης-Παππάς-Κοντογιαννίδης.

ΓΚΟΛ: 39′ & 43′ Συνοδάκης-29′ & 85′ & 90′ Γκιόσι, 58′ Μωραΐτης, 77′ Τσακλάνος Δ.

Προποντίδα (Δημήτρης Καραγιάννης): Σιμιστήρας (8′ Τσιβλερής λ.τ.), Αθανασίου, Θαλάσσης, Χρυσοστάλης, Φρυγανάς, Στούπας (46′ Αναγνώστου), Σταθόπουλος, Βελούσης (46′ Μωραΐτης), Γκιόσι, Τσακλάνος Χ., Τσακλάνος Δ. (86′ Παπακωνσταντίνου).

Κεραυνός Χαλκίδας: Εμμανουηλίδης, Καρκαλής, Βαρτζής (75′ Παπαγρηγορίου), Δάβρης, Στάμου, Συνοδάκης, Δουρμούσογλου, Ασημάκος, Σάλεμ, Κουζούλογλου, Ζαφείρης.

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Καστέλλα-Ερμήλιος 4-1

Σαν Σήμερα (15/2/2015): Αστέρας Βατώντα-ΑΕΚ Χαλκίδας 0-1

ΑΟ Χαλκίς: Η επιστολή παραίτησης του Αν. Βουρδάνου στη ΓΣ