Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (2/4/2016): Όλυμπος Γυμνού-Σκύρος 1-0 (videos)

Ο Όλυμπος Γυμνού επικράτησε της Σκύρου με 1-0, σαν σήμερα 2/4, για την 26η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ και εξασφάλισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο Ντούρμας σημείωσε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 34ο λεπτό με το οποίο η ομάδα του Γυμνού πήρε τη νίκη, απέναντι στην ομάδα της Σκύρου, που παρότι δεν είχε βαθμολογικό κίνητρο παρουσιάστηκε αρκετά ανταγωνιστική, έχοντας στο πεντάλεπτο της επανάληψης μια ευκαιρία με τον Τσελεπή να βρίσκεται σε θέση βολής, χωρίς όμως να καταφέρει να σουτάρει. Οι γηπεδούχοι, πέρα απ’ το τέρμα του Ντούρμα στο πρώτο μέρος, είχαν αρκετές καλές στιγμές στην επανάληψη, με τον Η. Αργύρη και τον Σ. Αργύρη, αλλά και τον σκόρερ σε τρεις περιπτώσεις, στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα. Μετά τη λήξη του αγώνα ακολούθησε φιέστα για τον Όλυμπο, που γιόρτασε την επάνοδο του στην Α’ ΕΠΣΕ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Σιμιτζής-Λαμπρόπουλος.

ΓΚΟΛ: 34′ Ντούρμας.

Όλυμπος Γυμνού: Μωραΐτης, Κιούσης, Σακκής, Ρουμπής, Ξουρής, Βεσέλι, Ντούρμας, Κηρύκος (65′ Κοτρογιάννης), Σταματούκος (84′ Σκεμπές), Η. Αργύρης, Σ. Αργύρης (87′ Πάττας).

Σκύρος: Ορφανός, Ζορμπάς, Τράκος, Χάστας, Μανωλάκης, Καραμπίνης, (46′ Τάκε), Τσελεπής (80′ Τσακαμής), Αθανασούλης, Λύκος (60′ Μαμούτε), Ξανθούλης, Κυριακόπουλος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Δύστος-Κύμη 0-2, Κάρυστος-Άγιος Λουκάς 1-0, Αμαρυνθιακός-Αφράτι 1-1, Ληλάντιο-Κόσκινα 1-2, Όλυμπος Γυμνού-Σκύρος 1-0, Κριεζά-Νηλέας Νεοχωρίου 1-3, Ηρακλής Πρασίνου-Μαρμάρι 2-2.

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Όλυμπος Γυμνού 63, Κάρυστος 61, Δύστος 56, Σκύρος 45, Μαρμάρι 40, Νηλέας Νεοχωρίου 36, Κόσκινα 33, Ηρακλής Πρασίνου 32, Αμαρυνθιακός 32, Άγιος Λουκάς 30, Αφράτι 21, Κύμη 18, Ληλάντιο 17, Κριεζά 4.

1980: Ολυμπιακός-ΑΕΚ 0-0 (video)

Όλυμπος Γυμνού: Ανανέωσε ο Γ. Σταματούκος

Στοίχημα: Η Ελλάδα και η βροχή των γκολ!